8:43 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

AKTUALIZACE: V Bechyni řádila falešná gynekoložka

Dům s ordinací v Bechyni, kde falešná gynekoložka asi dva týdny ordinovala

TÁBOR – Falešnou gynekoložku, která byla původně mužem, zadrželi v úterý policisté v jihočeské Bechyni. Jak pro RegionOnline.cz (ROL.CZ) řekl ve středu krajský policejní mluvčí Jiří Matzner, žena si falešnou praxi v lázeňském městečku otevřela teprve začátkem roku.

Třicetiletou ženu, která se vydávala za gynekoložku, policisté zadrželi a umístili ji do policejní cely. Kriminalisté společně s policisty z Bechyně prověřují trestní oznámení o podvodu.

„Možného podvodu respektive trestného činu poškození cizích práv a trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy se měla dopustit třicetiletá žena původem ze Slovenska, která pod pozměněnou totožností MUDr. Alexandry  otevřela začátkem letošního roku gynekologickou ambulanci v Bechyni,“ popsal případ Matzner.

Ošetřila nejméně dvacet žen

Podle prvotního prověřování kriminalistů stačila ošetřit či uvést v omyl minimálně dvacet pacientek a také zdravotní pojišťovny. Podvodná lékařka také neoprávněně vydávala recepty i žádanky na léky obsahující omamné a psychotropní látky.

„V ambulanci policisté zajistili důkazy a listinné dokumenty, všechny tyto materiály vyhodnocují a také zkoumají další možnou trestnou činnost této podnikavé ženy. Kriminalisté zvažují, a to i s ohledem na trestní minulost této zadržené osoby, podání podnětu k návrhu na vzetí do vazby,“ dodal mluvčí jihočeské policie.

On je žena

Původně však tajemná gynekoložka Alexandra Svobodová, byla mužem. Martin Sloboda se v letech okolo roku 2002 – 2004 nechal z  muže přeoperovat na ženu. Už jednou byl(a) odsouzen(a) za to, že se vydával(a) za soudkyni a advoká Dostal(a) podmínečné propuštění na svobodu, nyní policisté prověřují tento nový případ.

„Je to hrůza, říkala mi to sousedka. Co dneska je možné, to se nevidí. A prý do té ordinace, kde měli i gynekologické křeslo, chodily ženy a ta lékařka, je měla vyšetřovat. Ale ona snad původně byla mužem,“ podivovala se obyvatelka domu, v jehož přízemí je ordinace. Nyní ale zamčená.

Falešná MUDr. Alexandra Svobodová prý pacientky vyšetřovala, psala jim recepty a doporučení. Podvést měla i zdravotní pojišťovny. Kriminalisté teď hledají i svědky, kteří by o praktikách podvodnice, původně podvodníka, mohli cokoli sdělit.

Fotografie: René Kekely 

Filed in: Právo, Regiony a obce

Comments are closed.