2:05 am - Úterý Říjen 16, 2018

Hraví Toxique dospěli v Grown Up Kids

PRAHA – Česká hudební skupina Toxique přichází se svým třetím albem Tips For Grown Up Kids a vydává se s ním na dvouměsíční turné, které zakončí vystoupením v olomouckém U-klubu 25. dubna. Kromě toho také oslaví své páté narozeniny na křestu nového alba, který 7. března proběhne v pražském Lucerna Music Baru.

Na současném albu spolupracoval například britský muzikant Justin Lavash nebo Ewa Farna. Ta si se zpěvačkou z Toxique Klárou Vytiskovou zazpívala duet Toxique Girls, který se také stane prvním singlem, jehož krátký teaser je k dispozici na oficiálních stránkách skupiny. Režisér klipu Boo Dya ho zhodnotil jako “nonstop jízdu v hippie stylu“ a prý bude „opravdu pestrý“.

Turné proběhne v patnácti českých městech a můžeme jen hádat, jestli si Klára na pódium opět přestěhuje celý obývák, jak bývalo jejím dobrým zvykem v jejich začátcích, nebo si přivezou ještě více kosmické inspirace a energie, než vládlo jejich minulému albu. Hádat můžeme také kolik šatů si Klára stihne během show převléknout. Spíše si ale můžeme vsadit na to, že přijdou zase s něčím úplně jiným a naprosto nečekaným.

Nenapravitelně hravé dospělé děti

Toxique se svým předposledním albem Outlet People z roku 2010 poněkud přesunuli od retropopu a líbivých melodií k electropopu, které více využívá syntetizátory a elektropopové prvky, což kritika pozitivně přijala. Jejich hudba se vymyká místní provinčnosti, svou ztřeštěnou energií se úspěšně vyhýbá zamrzlé strnulosti a nutí posluchače vstát ze židle. Jestli se z Toxique po hudební i osobní stránce opravdu stali Grown Up Kids, se již brzy dozvíme.

Natáčení letošní desky probíhalo v nahrávacím studiu SONO a o trochu jiný zvuk se pravděpodobně postarají i nové zkušenosti kapely s DJingem. Kromě hosta Ewy Farné svým charismatickým hlasem přispěje i zpěvák Mikoláš Růžička z kapely Republic of Two. O grafickou podobu alba se postaralo studio ExLovers a můžeme si být téměř jisti, že i tentokrát bude dostatečně toxické.

Zdroj: toxique.cz
Zdroj fotografie:toxique.cz

Filed in: Aktuálně, Hudba, Kultura

Comments are closed.