5:34 am - Pátek Říjen 19, 2018

Google proti Applu – do půl roku uvede vlastní tablet

KOMENTÁŘ – Společnost Google chystá uvést na trh svůj vlastní tablet. Dle slov Erica Schmidta by se tak mělo stát nejpozději do půl roku, tedy do konce června 2012.

Informaci o uvedení nového tabletu nejvyšší kvality vypustil do světa italský deník Corriere Della Sera. Generální ředitel firmy Google, Eric Schmidt, v něm uvedl, že tablet plánují uvést na trh již za půl roku. Bližší informace deníku bohužel neposkytl. Začínají tak dohady kritiků, jakým směrem se bude nový tablet ubírat.

V prvé řadě záleží na tom, který výrobce bude nový, zatím neznámý, tablet produkovat. Výroba tabletu na vlastní pěst by evidentně nebyla příliš rozumným tahem, vznikla by tak konkurence se zařízeními, která mají také systém Android. Pro spolupráci připadá v úvahu například firma Samsung, ta totiž vyrábí chytré telefony s Androidem. S největší pravděpodobností by se nový tablet mohl zařadit do modelové řady Nexus s operačním systémem Android, jehož nejnovější verze je 4.0 Ice Cream Sandwich. Značka Nexus je využívána pro produkci smartphonů určených náročným zákazníkům. Anebo může být tablet vybaven budoucí verzí OS Android, která prozatím nese označení Jelly Bean.

ipad © by Sean MacEntee

Ať bude tablet jakýkoliv, firma si tak vážně přiostří vztahy s Applem. Eric Schmidt si velice váží zesnulého ředitele firmy Apple a inovátora Steva Jobse. Dle jeho slov využil revoluční potenciál zařízení, dnes označované jako tablet. I přes jeho obdiv můžeme čekat mezi Googlem a Applem tvrdý konkurenční boj na všech frontách. Již nyní Google pracuje na vlastní technologii Majel, která slouží k rozpoznání lidské řeči a následnému vykonání odpovídajícího úkonu. Podobně funguje také technologie Siri, kterou však má na starosti Apple. Nyní se tedy Google chystá do boje o první příčku v dalším odvětví s chystaným tabletem, který by se měl vyrovnat nejoblíbenějšímu tabletu Apple iPad. Google chystá použít ty nejlepší technologie, nemělo by chybět špičkové rozlišení a prvotřídní kvalita displeje, dvě kamery, silný procesor nebo dostatečně velká kapacita paměti.

Ilustrační foto: Region Online CZ

Filed in: Byznys, Hi-Tech, Komentáře

Comments are closed.