8:10 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

George Lucas končí se Star Wars, bude se věnovat klubovým filmům

HOLLYWOOD – Stvořitel jedné z nejkultovnějších filmových sérií historie George Lucas dává sbohem velkým filmům. Po obrovském úspěchu Hvězdných válek se rozhodl opustit vody komerční kinematografie a svou budoucnost spojit s malými nezávislými snímky.

Posledním regulérně velkofilmovým počinem bude pompézní příběh Red Tails, který vypráví příběh první afroamerické letky za 2. světové války. Lucas se účastní slavnostní premiéry i další propagace filmu, následně se pak vrátí ke svým nezávislým filmařským kořenům.

Ve svých začátcích Lucas tvořil v subtilních podmínkách amerického artového filmu. Jeho Americké graffity a sci-fi THX 1138 si postupem let stačily vybudovat kultovní pověst a pro mnohé filmové fanoušky se jedná o hodnotnější díla, než komerční megahit Hvězdné války.

K odchodu do ústraní Lucase dotlačila ostrá kritika nových dílů Hvězdných válek a také zásadní změny prováděné na původní trilogii. „Fanoušci a celý internet si pořád stěžují, že jsem své filmy úplně změnil. Jsou to ale mé filmy, které vznikají pod mým jménem, proto budou vypadat tak, jak budu chtít já,“ uvedl v jednom z rozhovorů Lucas.

http://www.youtube.com/watch?v=BpA6TC0T_Lw

Poslední producentský počin Geroge Lucase s názvem Red Tails sleduje letku černoškých pilotů za 2. světové války. Snímek se z velké části natáčel v České republice a FILMharmonic Orchestra Prague nahrával pro film  hudbu, a to za osobního dohledu samotného Lucase. Snímek Red Tails vstoupil do zámořských kin 20. ledna, u nás si zatím musí na oznámení premiéry počkat.

Zdroj: www.nytimes.com
Zdroj fotografie: www.csfd.cz

Filed in: Film a TV

Comments are closed.