3:29 pm - Neděle Červen 20, 3543

Gambrinus liga: výhry Liberce a Olomouce, remíza Ostravy s Jabloncem

OSTRAVA – V sobotu se odehrály tři zápasy 18. kola fotbalové Gambrinus ligy. Jablonec v nastavení nakonec uhrál alespoň bod proti Baníku, Olomouc po devíti zápasech konečně vyhrála a Liberec se v tabulce přiblížil vedoucí Spartě.

Do Ostravy v sobotu přijel Jablonec a domácí mužstvo bylo velmi blízko vítězství. Ve třetí minutě nastavení ale vyrovnal a svému týmu zajistil alespoň bod záložník Karel Piták. Ostrava tak nakonec remizovala s Jabloncem 2:2.

V prvním jarním kole Gambrinus ligy prohrálo Slovácko na domácím hřišti 0:1 se Sigmou Olomouc. Stejně jako v Ostravě i zde se konečný výsledek zformoval až v nastavení. Zápas rozhodl jediným gólem utkání útočník Sigmy Jan Schulmeister.

Vítězství na vlastním hřišti vystříleli fotbalisté Slovanu Liberec a poté, co včera Sparta prohrála v Hradci Králové, se  jí výrazně přiblížili. Příbram si odvezla porážku 0:2, přičemž oba góly domácích vsítil Jiří Štajner. Liberec ztrácí na Spartu pouze tři body.

Fotbalová Gambrinus liga, 18. kolo – sobotní výsledky:

FC Baník Ostrava – FK Baumit Jablonec 2:2 (2:1)
Branky: 10. Fantiš, 21. Vrťo – 28. Eliáš, 90.+3. Piták. Rozhodčí: Hrubeš – Chytil, Lhoták. ŽK: Marek, Magera, Kukec – Vaněk, J. Kopic, Třešňák. Diváci: 7102.

1. FC Slovácko – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 90+2. J. Schulmeister. Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Zeman. ŽK: R. Mezlík, Daníček, Kubáň, Trousil – Rossi, Klesnil. ČK. 74. Rossi. Diváci: 5035.

FC Slovan Liberec – 1. FK Příbram 2:0 (2:0)
Branky: 14. a 18. z pen. Štajner. Rozhodčí: Ardeleánu – Moláček, Pospíšil. ŽK: T. Pilík, Pleško (oba Příbram). ČK: 67. T. Pilík (Příbram). Diváci: 3965.

Páteční zápas:

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 53. z pen. P. Dvořák. Rozhodčí: Zelinka – Kocián, Hájek. ŽK: P. Černý, Poděbradský, Mrázek – Holek, Kadeřábek. ČK: 52. Vidlička. Diváci: 6300.

Zdroj fotografie: fickr.com/wjarrettc

Filed in: Fotbal, Sport