10:27 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Gabriela Gunčíková: Chci si splnit svůj tajný sen

ROZHOVOR – Gabriela Gunčíková navázala na veleúspěšný loňský rok, kdy získala nejen 2. místo v Česko-Slovenské SuperStar, ale stala se Objevem roku v anketě Český slavík. V současnosti  zpívá roli Kleopatry v Divadle Broadway, kterou čeká 26. února slavnostní derniéra.

Soutěž SuperStar vám určitě změnila život. V čem spatřujete její největší význam?

Díky soutěži jsem se přiblížila ke svým snům a popravdě jsem ani nečekala, že se dostanu tak daleko. Báječná byla ale i atmosféra v zákulisí a období těch tří měsíců patřilo k nejkrásnějším v mém dosavadním životě. Jedno z finálových kol jsem sice absolvovala s chřipkou a měla jsem obavy, zda to vůbec zvládnu, ale publikum mě nabilo energií.

Stihla jste si po skončení soutěže odpočinout nebo jste „jela“ dál?

Na výběr jsem v podstatě neměla, měsíc jsem se léčila z nemoci. Byla jsem totiž dost vyčerpaná a dala jsem si chvíli pauzu. Pak jsme se ale pustila do práce. Od srpna do října jsem na Slovensku absolvovala Let´s Dance, mezitím jsem nahrála první CD „Dvojí tvář“ a vydala jsem singl s názvem „Zůstanu napořád“. Nastoupila jsem také do školy, kde jsem dokončila půl rok, který jsem díky soutěži zameškala. No a letos jsem se začátkem ledna začala zkoušet muzikál Kleopatra. V současnosti se asi nejvíc těším na týdenní březnovou dovolenou.

Do té doby vás ale čeká ještě několik představení na prknech Divadla Brodway a derniéra muzikálu Kleopatra. Jak jste se s tak krásnou rolí  vypořádala?

Nabídku hrát tuhle roli jsem dostala někdy v létě a po delším rozmyšlení jsem na ni kývla. Kleopatra je jeden z nejhezčích a nejlepších muzikálů vůbec a byla to pro mě čest. Zkoušení ale začalo pět dnů před premiérou, takže jsem se do role musela vžít opravdu rychle. Čtyři dny i noci jsem jela bez spánku, ráno jsem zkoušela v divadle a v noci v pokoji. Naštěstí mi všichni kolegové z divadla pomáhali, takže to šlo dobře. Premiéra dopadla výborně, měli jsme úspěch a já byla příjemně překvapená.

Chtěla byste i nadále účinkovat v muzikálech?

I když mě muzikál posunul zase o kus dál a získala jsem díky němu spoustu zkušeností, v nejbližší době nemám v plánu v tom pokračovat. Chci jít vlastní cestou za svými sny a muzikál do nich nikdy nepatřil.

Kdy jste začala vystupovat veřejně?

Už v pubertě jsem si našla kapelu a začala hrát po koncertech, ale podmínka ze strany rodičů byla jasná, nesměla jsem dělat nic protizákonného. Jsem na sebe pyšná, jelikož jsem jejich důvěry nikdy nezneužila. Chtěla jsem totiž opravdu zpívat! Je ale  pravda, že jsem v dospívání docela vzdorovala a bylo se mnou těžké pořízení.

Copak  jste prováděla?

Vždycky jsem bývala tvrdohlavá, už jako holčička. Přihlásila jsem se do spousty kroužků a pak jsem toho chtěla najednou nechat. Rodiče mě ale donutili abych zůstala u té akustické  kytary a za to jim jsem vděčná. Kdybych nedokončila sedmý rok hraní, ke zpěvu bych se nedostala. V dospívání se samozřejmě moje tvrdohlavost ještě umocnila a pamatuji si třeba, jak jsem po jedné výměně názorů vzala kolo a jela spát k babičce. Nakonec jsem se ale pokorně vrátila domů a všechno dopadlo dobře.

Je pravda, že vás čeká operace?

Bohužel ano. Před dvěma roky jsem si při lyžování v Rakousku zranila koleno a musela jsem na operaci křížového vazu a menisku. Jedna operace mě opravdu ještě čeká, ale zatím jsem ji odložila, nemohu si teď dovolit dlouhodobou rekonvalescenci a dva měsíce chodit o berlích.

O co všechno byste tedy přišla? Jaké máte pro letošní rok plány?  

Předně si musím dodělat polovinu maturitního ročníku a také řidičský průkaz. Čeká mě menší klubové turné a pak úžasné letní festivaly. Měla bych také vydat další singl, natočit druhý klip a koncem roku bych ráda vydala druhé CD. Hlavně chci udělat něco pro svůj velký, ale zatím nesplněný sen. Ten však zatím zůstane nadále mým tajemstvím.

Zdroj fotografie: fotoarchiv divadla Brodway   

 

 

 

Filed in: Hudba, Kultura

Comments are closed.