8:47 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Sčítání lidu. Fotbalový svaz chce znát své členy

PRAHA – Dlouho avizovaná skutečnost je zde. Fotbalová asociace (FA ČR) od 1. ledna spustila sčítání svých členů, jehož cílem je vytvoření funkční databáze. O 1. července totiž budou muset být všichni, kteří se chtějí zúčastnit fotbalových soutěží, řádně vedenými členy.

Ilustrační foto

„Pracujeme s tím, že český fotbal má 650 tisíc registrovaných hráčů. Ale víme, že to může být údaj zkreslený, protože pochopitelně nedochází k aktualizaci databáze registrací,“ řekl pro oficiální stránky svazu fotbal.cz generální sekretář FA ČR Rudolf Řepka.

O tom, že k tomuto kroku FA ČR přistoupí, rozhodl svaz již v červnu loňského roku. Každý registrovaný člen bude muset zaplatit příspěvek, který byl pro letošní rok stanoven na 50 korun, v dalších letech bude činit 100 korun za mládež a 200 korun za dospělé.

„Prostředky budou samozřejmě z velké části přerozdělené na nejnižší články naší struktury. Kolem osmdesáti procent vybrané sumy se vrátí zpět do hnutí na základě principu solidarity. Tedy platí všichni, profesionální i ty nejmenší kluby, funkcionáři, rozhodčí, ale zmíněné velká většina vybrané sumy se vrátí na úroveň okresů a krajů,“ upřesnil Řepka.

Celkově fotbalový svaz kalkuluje, že by se mohl mít kolem 500 tisíc registrovaných členů. „V novém systému budeme započítávat i trenéry, rozhodčí, maséry, hlavní pořadatele. Každý, kdo bývá uveden v zápisu o utkání, musí být členem asociace. A samozřejmě, že členem může být každý člověk, který vyplní přihlášku a zaplatí příspěvek,“ uvedl Řepka, podle kterého je nutné, aby za členství neplatili jen hráči nebo rozhodčí.

„Zavedení jednoznačného členství má i své praktické výhody. Už se nebude moci stát, že někdo, kdo se má třeba zpovídat před disciplinární komisí, náhle prohlásí, že se necítí být členem svazu, což se nám v nedávné minulosti také stalo,“ dodal generální sekretář FA ČR.

Všichni zájemci se mohou registrovat na stránkách www.clenstvi.fotbal.cz, konec registrací je 29. února. Asociace má poté čtyři měsíce na vytvoření funkční databáze členů.

Zdroj fotografie:: flickr.com/stevendepolo

Filed in: Fotbal

Comments are closed.