2:22 am - Sobota Červenec 21, 2018

Pohárová soutěž mění název, hrát se bude o Pohár České pošty

PRAHA – Pohárová soutěž České fotbalové asociace České republiky (FAČR) má nového titulárního sponzora. Od letošního roku se bude bojovat o zisk Poháru České pošty. FAČR to uvádí na svých oficiálních internetových stránkách.

Předseda FAČR Miroslav Pelta (vpravo)

Pohárové soutěže se každým rokem zúčastní stovky klubů v předkolech a více než 120 klubů v hlavní fázi. Kromě zisku trofejej a finanční prémie se vítězný celek automaticky kvalifikuje do bojů v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže – Evropské ligy.

Až do poloviny roku 2009 se hrálo v Poháru Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS), od sezony 2009/2010 pak soutěž vešla do povědomí fotbalových diváků i veřejnosti jako ONDRÁŠOVKA CUP.

„Ondrášovce patří dík, že šla do poháru, který předtím velmi složitě hledal vhodného partnera. Za dva roky se podařilo tento produkt velmi pozvednout, je to soutěž s velkým potenciálem,“ uvedl David Dušek, generální ředitel a předseda představenstva STES. Nyní český fotbalový pohár získal silného spojence v České poště.

„Ve všech vyspělých fotbalových zemích se pohár těší pozornosti fanoušků i sponzorů. To je i naším cílem. V posledním období se leccos zlepšilo, ale ještě je potřeba hodně práce. To, že s námi do toho jde takový silný partner, jakým Česká pošta je, dává naději, že se nám to podaří. Česká pošta je firma, kterou zná a potřebuje každý, mohla si rozhodnout, s kým spojí svou marketinkovou strategii a my jsme velmi rádi, že se rozhodla pro fotbal, konkrétně pro pohár,“ má jasno předseda FAČR Miroslav Pelta.

Na soupeře ve čtvrtifnále čeká už jen Sparta

Martin Elkán, zástupce generálního ředitele a vrchní ředitel divize obchod a marketing, pak odůvodnil vstup České pošty do fotbalu:  „Česká pošta patří bezpochyby mezi nejsilnější značky v zemi. S blízkým otevřením poštovního trhu je však o to víc nutné její vnímání veřejností pozitivně podpořit. A spojení národního sportu s národním poštovním operátorem je určitě dobrou volbou, protože prospěje oběma.“

Pohárová soutěž už v letošní sezoně dospěla do čtvrtfinále, tři dvojice jsou známy. České Budějovice narazí na Jablonec, Olomouc změří síly v regionálním derby s Ostravou a Teplice vyzvou Liberec. Na svého soupeře čeká už jen Sparta, která se utká s lepším z dvojice Plzeň – Mladá Boleslav.

Prvním zápasem POHÁRU ČESKÉ POŠTY tak bude duel FC Viktora Plzeň – FK Mladá Boleslav 29. února nebo 7. března. Termín utkání bude ještě upřesněn.

Zdroj fotografie: FAČR – fotbal.cz

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.