8:45 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Fenomenální klavírista vystoupil v Rudolfínu

PRAHA – Klavírní virtuóz Alexej Botvinov zahrál v neděli 19. února od 18 hodin v Dvořákově sále pražského Rudolfina. Publikum si vyslechlo skladby Johanna Sebastiana Bacha, Frédérica Chopina a Sergeje Rachmaninova.

Fenomenální ukrajinský pianista, který se narodil v Oděse,  koncertuje v mnoha zemích celého světa. Jeho vystoupení všude provázejí pochvalné kritiky a nadšené reakce publika.

Nejlepší interpret Rachmaninova

Alexej Botvinov se narodil do muzikální rodiny a v Oděse studoval na konzervatoři u proslulého profesora Kardaschewa. Později studoval na moskevské konzervatoři u profesora Gornostayeva. Postupem času se vypracoval ve fenomenálního klavíristu a zvítězil v soutěži Allunions-Rachmaninov-Competition v Moskvě, v mezinárodní soutěži Bach-Competition v Lipsku a i v soutěži Clara-Schumann v Düsseldorfu.

V ČR vystupuje po několikáté

Ve svém repertoáru má více než třicet klavírních koncertů a několik mimořádně obtížných skladeb. Goldbergovy variace hrál snad již dvěstěkrát a vždy mají obrovský ohlas. V recenzích je Botvinov považován za nejlepšího interpreta Rachmaninova a geniálního klavíristu s brilantním interpretačním stylem, který dokáže posluchače hluboce dojmout a zaujmout.

Alexej Botvinov vystupoval v Rusku, Německu, Rakousku, Itálii, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Anglii, Finsku, Holandsku, Polsku, Japonsku, Kanadě, Jihoafrické republice, Izraeli. V České republice vystoupil už po několikáté (záznam z jeho koncertu v Rudolfinu z roku 1998 vyšel dokonce i na CD) a i v neděli 19. února naše publikum zcela nadchl.

Zdroj: 2media.cz
Zdroj fotografie: 2media.cz

 

Filed in: Hudba, Kultura

Comments are closed.