2:09 am - Úterý Říjen 16, 2018

Fotbalista Fenin se zbavil depresí a opět trénuje

CHOTĚBUZ – Bývalý fotbalový reprezentant a stříbrný medailista z MS do dvaceti let z roku 2007 Martin Fenin se po čtyřměsíční pauze zaviněné vážným zraněním hlavy a problémy s depresemi zapojil do přípravy druholigové Chotěbuzi.

Martin Fenin

„Je to pro mě nový začátek. Děkuji všem, kteří mi pomohli,“ prohlásil Fenin na oficiálních internetových stránkách klubu. „Teď už záleží jenom na mně, abych získal zpět ztracené návyky a formu a krůček po krůčku se vracel na nejvyšší možnou úroveň,“ dodal bývalý útočník Teplic a Frankfurtu.

Čtyřiadvacetiletý nadějný útočník byl mimo hru od loňského října, kdy vypadl z okna a s krevní sraženinou na mozku skončil v nemocnici. Následně přiznal, že úraz byl vyvrcholením jeho dlouhodobých problémů s depresemi, které řešil léky na uklidnění.

Po rekonvalescenci na specializované klinice v Drážďanech a psychologické terapii v Čechách začal šestnáctinásobný reprezentant v lednu s pozvolnou individuální přípravou a teď dostal od lékařů zelenou k návratu do plného tréninku, do kterého se poprvé zapojit ve středu.

„Martin má za sebou dlouhou cestu a už to, že je zase tady, je pro něj velký úspěch,“ řekl trenér Chotěbuze Rudi Sommer, který za Feninem po celou dobu stál. „Nečekáme od něj zázraky, tím bychom Martinovi nijak nepomohli. Na návratu by měl pracovat nadále s odhodláním a trpělivostí,“ dodal.

Zdroj foto: www.photo.cefapa.com

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.