7:41 pm - Úterý Červenec 17, 2018

Porto ukončilo dlouhou sérii. Prohrálo po 55 zápasech!

PORTO – Neuvěřitelnou séii 55 ligových zápasů bez porážky v neděli ukončili fotbalisté FC Porto. Portugalský celek prohrál na půdě Gil Vicente 1:3 a hořkost porážky poznal poprvé od 28. února 2010. Informaci přinesl portál soccerway.com.

FC Porto

Portu tak o jeden jediný zápas unikl absolutní rekord, který drží s počtem 56 ligových duelů bez porážky v letech 1976 až 1978 konkureční Benfika Lisabon.

Gil Vicente vstoupilo do utkání skvěle a vedlo už po čtvrt hodině hry, v úplném závěru prvního poločasu zvýšil náskok domácích znovu Clauido, když proměnil pokutový kop. Navíc po změně stran uběhlo jen pár minut a André Cunha překonal portského gólmana Heltona potřetí. Favorit se zmohl jen na snížení Varelou v 77. minutě zápasu, na zvrat už ale nebyly síly ani čas.

Porážka tak může Porto mrzet dvojnásob. Gil Vicente totiž nepatří mezi přední týmy v nejvyšší portugalské soutěži Primeira Liga a svěřenci kouče Vita Pereiry po překvapivém zaváhání ztrácí na vedoucí Benfiku už pět bodů.

„V prvním poločase jsme hráli hodně špatně. V žádném případě jsme nepřipomínali tým, který chce bojovat o titul,“ citoval po zápase trenéra Pereiru magazín A Bola.

Na dlouhé šňůře bez porážky se podílel i předchozí kouč André Villas-Boas. Ambiciózní Portugalec ale v létě kývnul na nabídku vést londýnskou Chelsea. Porto před duelem s Gil Vicente prohrálo naposledy 28. února 2010 se Sportingem Lisabon.

Zdroj fotografie: flickr.com/peacecup

Filed in: Fotbal