7:51 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Jedinečný zážitek: do skleníku Fata Morgana v noci s baterkou

PRAHA – Skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha již třetím rokem láká návštěvníky na unikátní a zároveň dobrodružnou výpravu po „pražských“ tropech.

Každý pátek od 6. ledna do 24. února je možné vydat se na prohlídku skleníku za tmy pouze za svitu baterek. Jedná se o jedinečný zážitek, při němž můžete nahlédnout do života setmělého pralesa přímo v pražské Tróji.

Kouzlo divoké noční přírody

Kdo má rád nevšední zážitky, jistě si tuto výjimečnou akci nenechá ujít. Tajuplnou atmosféru, rozličné vůně, nevšední zvuky a kouzlo divoké noční přírody budete mít na dosah.

Na ploše o rozloze 1750 metrů čtverečních máte možnost prohlédnout si nejen rostlinstvo tropického i subtropického klimatického pásma, ale také drsné podnebí vysokých hor, a seznámit se tak s přírodou typickou pro jižní Mexiko, Oceánii, Afriku, Madagaskar nebo majestátní jihoamerické Andy. Ve dvou sladkovodních akváriích můžete obdivovat tropické ryby a další živočichy, ale také vodní rostliny.

 Vstupné pro dospělé je 150 korun, a studenti a děti zaplatí 75 Kč. Na seniory či jednotlivce s průkazem ZTP se žádná sleva nevztahuje. Na večerní prohlídky je třeba se předem zaregistrovat, bližší informace najdete na stránkách zahrady.

Zdroj: botanicka.cz
Zdroj fotografie: botanicka.cz

Filed in: Zábava

Comments are closed.