7:49 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Novinkou farmářských trhů v Praze budou podskalské grundle

PRAHA –  Oblíbené farmářské trhy odstartují v sobotu v Praze letošní sezonu. Otevření trhů bude provázet i  novinka – pochoutka podskalské grundle, což jsou malé rybky. „Lidé se mohou těšit na  čerstvou zeleninu, ovoce, čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví, či dobré pečivo,“ uvedl pro ROL.CZ Pavel Uher, ředitel společnosti Pražská  servisní.  

Ilustrační foto

Trhy se uskuteční pod Rašínovým nábřežím. Lidé si tam mohou nakoupit klasicky pečený chléb, zákusky a sladkosti z regionů, domácí kysané zelí a nakládanou zeleninu, vynikající mléčné výrobky v biokvalitě i ne-bio, vajíčka z domácích chovů a z malých farem, poctivá kuřata nebo chlazené domácí těstoviny.

Jak si už návštěvníci zvykli,  součástí sortimentu farmářského trhu na Náplavce jsou i mořské ryby z Jadranu, rybí gril, nebo tradiční káva.

Na zahájení sezóny Farmářské tržiště  nabídne v sobotu také jednu specialitu – podskalské grundle. Ty se lovily přímo z Vltavy ještě za první republiky. Připravovaly se velmi jednoduše v každé poctivé hospodě bývalé vorařské a dělnické čtvrtě Podskalí.

Od 21. ledna  mohou obyvatelé Vinohrad navštěvovat opět i farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ty se konají stejně jako loni každou středu a sobotu.

Zdroj textu: MDPS/ROL/Pavel Koller

Zdroj fotografie: Farmářské tržiště Náplavka 2010

Filed in: Kraj hl.m. Praha, Pozvánky na akce

Comments are closed.