5:14 am - Pátek Říjen 19, 2018

Falešný zeť připravil důchodkyni o šedesát tisíc

Přerov/ O šedesát tisíc korun přišla devětasedmdesátiletá žena z Přerova. Naletěla podvodníkům.

Včera dopoledne důchodkyni zatelefonoval muž, který se představil jako zeť Jiří a vylákal od ní šedesát tisíc na nákup auta. Peníze vložila seniorka do obálky a předala je neznámému muži, kterého si údajně měl zeť poslat. „Jednalo se o muže ve věku 35 až 40 let. Měl na sobě světle zelenou bundu. Žena uvedla, že měl černé vlasy, oválný obličej a mluvil nesrozumitelně a špatně česky,“ sdělila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Policie varuje zejména seniory, aby byli obezřetní a nenaletěli na tyto taktiky pachatelů, kteří se představují jako synovci, zeťové či další osoby z rodiny. „Ještě než budou peníze někomu předávat, měli by si tyto informace zpětně ověřit u rodinných příslušníků. Už samotný fakt, že peníze vyzvedává další osoba, může být varovným signálem, že něco není v pořádku,“ uvedla Miluše Zajícová.

Pokud už taková situace nastane, měli by se lidé ihned obrátit na policisty. „Můžeme takto zadržet pachatele a zabránit tak dalšímu okrádání starších osob. Bez jejich pomoci je odhalení pachatelů, kteří se touto kriminalitou zabývají, velmi problematické,“ uzavřela Miluše Zajícová.

Filed in: Olomoucký kraj

Comments are closed.