4:24 am - Pondělí Červenec 23, 2018

Extraliga: Sparta si pojistila vedení, Demel skončil v bezvědomí

TŘINEC – Sparta má na dosah zisk Prezidentského poháru, který získá vítěz základní části hokejové extraligy. Pražané nasázeli v utkání 49. kola domácímu Třinci pět gólů a na čele tabulky mají náskok pět bodů před druhou Plzní. Ta prohrála 1:4 v Litvínově.

Ilustrační foto

Sparťané rozhodli o svém triumfu na ledě obhájce titulu především ve druhé třetině, kdy se během čtyř minut trefili Bližňák, Ton a Ivan Rachůnek. Oceláři dokázali minutu před koncem už jen snížit na konečných 2:5.

Rozjetý Litvínov si poradil i s druhou Plzní. Západočeši dvakrát inkasovali v oslabení a sami dokázala skórovat pouze jednou po  přesné trefě Dudy. Třetí místo zůstává Pardubicím, které vezou dva body za vítězství v prodloužení z Kladna.

Ošklivá a nepříjemná událost poznamenala utkání Mladé Boleslavi s Vítkovicemi. Domácí útočník Tomáš Demel inkasoval od vítkovického Petra Strapáče tvrdý úder u mantinelu a zůstal v bezvědomí ležet na ledě. Pro Demela tak utkání skončilo po pěti minutách, musela pro něj přijet záchranná služba.

Tipsport extraliga – 49. kolo:

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Steel 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 6. D. Výborný (Mikulík, Tomas), 23. Tomas (Jiránek, Steiler), 28. Čutta (Tomas, Balaštík), 29. Bahenský (Vrbata, Hay) – 33. Szturc (Trnka, Štefanka), 36. Sloboda (R. Hruška, Pohl), 46. Burger (Pohl, J. Káňa). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 3370.

Rytíři Kladno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 2. Látal (Eberle, Pavlů), 10. Posmyk (Dragoun, Látal), 41. Lukáč (Dragoun) – 13. Havíř (Buchtele, Radil), 15. Radil (Havíř, Buchtele), 44. Kolář I, rozh. nájezd Kolář I. Rozhodčí: Hribik, Kalivoda – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 2690.

HC Verva Litvínov – HC Plzeň 1929 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 36. Černý (Kubát, Hübl), 38. Majdan (Frolík, Trávníček), 42. Ručinský (Jenáček, Trávníček), 60. Hübl – 35. Duda (Kovář). Rozhodčí: Homola, Šindler – Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4350.

PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 2:3 po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
Branky: 28. Holík (Leška), 42. Čajánek (Tesařík, Důras) – 44. Pech (Gawryletz, Gřegořek), 46. Kumstát (Pech), 64. Gřegořek (Gawryletz, Pech). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 3827.

HC Mountfield – HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 38. T. Svoboda (Divíšek), 45. Holec (Petrovický, R. Erat), 50. Kováčik (R. Dlouhý, L. Čermák). Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4805.

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 20. Polanský (Varaďa, Kůrka), 59. Kůrka (Varaďa, Ostřížek) – 17. Broš (Sersen, Philipp), 20. S. Treille (Foster, Y. Treille), 24. Bližňák (I. Rachůnek, D. Kočí), 27. Ton (Pacovský), 28. I. Rachůnek. Rozhodčí: Polák, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10, navíc Hrabal (Třinec) na 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2297.