6:58 am - Pondělí Červenec 16, 2018

Extraliga: Liberec porazil poslední Mladou Boleslav

LIBEREC – Roli favorita potvrdili hokejisté Bílých Tygrů a doma ve 48. kole extraligy porazili Mladou Boleslav 4:2. Liberec si tříbodovým ziskem pojistil páté místo v tabulce, poražený soupeř zůstává poslední.

Liberc (v modrém) porazil Boleslav 4:2

Liberec začal zápas lépe a ve 4. minutě nastřelil Kudrna spojnici tyče a břevna. Gólu se dočkali domácí v 11. minutě při přesilovce. Nahození Čakajíka tečoval pod víko Bulíř. V té samé minutě přidali Tygři druhý gól, když se trefil Kica. Boleslav se ale dokázala rychle vrátit do zápasu, ve 14. minutě se po úniku prosadil Tomas.

I druhou třetinu začali lépe domácí a jednu z přesilovek zužitkoval Vantuch, který potrestal chybu mladoboleslavského Čutty. O pár momentů později byl blízko ke snížení opět Tomas, který obdržel přesný pas na hranici brankoviště. Ležící beton nataženého Pince ale překonat nedokázal.

Na druhé straně Liberec promarnil dvě velké šance. Nejprve našel Kudrna v pěkné pozici před brankou Klimentu, ten však v tísni netrefil branku. Pak neproměnil trestné střílení Bulíř.

Do třetí části zápasu vstoupili úspěšněji hosté. Nejprve zahrozili při přesilovce, Stieler ovšem netrefil prázdnou branku. Skórovat se hostům podařilo o několik minut později. Výborný našel na druhé straně útočného pásma Romana Tomase, který si přesnou střelou do šibenice připsal svůj druhý přesný zásah v utkání. Tomas byl blízko hattricku, sedm minut před koncem zápasu ale nastřelil jen břevno.

Ze sevření mladoboleslavské ofenzivy se dostala první lajna libereckých Tygrů a po pokusech Nedvěda a Kudrny dostal puk do branky Klimenta. Náskok si domácí ve zbytku zápasu pohlídali.

„Věděli jsme, že nás čeká urputný soupeř, který v poslední době hraje kvalitní zápasy. My jsme byli rádi, že se nám podařil vstup do zápasu. V utkání jsme vždy sahali po větším rozdílu, ale Mladá Boleslav vždy snížila. V kombinaci se štěstím, kdy hosté trefili břevno, jsme body vyválčili. Má to pro nás velikou váhu,” řekl pro klubový web Liberce asistent trenéra Filip Pešán.

„Zápas jsme prospali v první třetině, kdy jsme se nemohli dostat do tempa. V 11. minutě jsme dostali dva slepené góly, ale dokázali jsme ve 14. minutě odpovědět. Druhou třetinu jsme hráli o trochu lépe, ale nebylo to pořád ono. Liberec pak odskočil na 3:1, ale my jsme snížili. Snažili jsme se dorovnat, ale udělali jsme chybu v obraně. Před tím jsme netrefili prázdnou branku a dali tyč. Za chvilku jsme dostali rozhodující gól. Chtěli jsme s utkáním něco udělat, ale domácí si to pohlídali a zaslouženě vyhráli,“ popsal jeho protějšek na střídačce Mladé Boleslavi Petr Novák.

Tipsport extraliga – 48. kolo:

Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Čakajík, Vantuch), 11. Kica (Špaček, Čakajík), 27. Vantuch, 55. Klimenta (Kudrna, Nedvěd) – 14. Tomas (Výborný, Žabka), 44. Tomas (Výborný, Mikulík). Rozhodčí: Hribik, Minář – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7, navíc Čutta (MBL) 10 min. osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 852. Střely na branku: 25:25.

HC Sparta Praha – PSG Zlín 1:2 PP (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 59. Tenkrát (I. Rachůnek, Ton) – 35. Holík, 64. Řezníček (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 5728.

HC Vítkovice Steel – HC Mountfield 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 10. Burger (Ujčík), 14. Húževka (Punčochář, Voráček), 32. J. Káňa (Ujčík) – 52. Šimánek (Ptáček, R. Pšurný). Rozhodčí: Homola, Mikula – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4044.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 5:4 PP (2:2, 2:1, 0:1 – 0:0)
Branky: 5. Kumstát (Gřegořek, Pech), 11. Kotrla (Gřegořek), 21. Pech (Skuhravý, Prošek), 33. Skuhravý (Prošek, Zucker), 61. Zaťovič (Gulaši, Gřegořek) – 5. Koreis (Jaroslav Svoboda), 20. Divíšek (Dlouhý), 23. Petrovický, 58. M. Hruška (Holec, Petrovický). Rozhodčí: Šindler, Šír – Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 6:8, navíc Pech (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3918.

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 6:5 SN (2:1, 2:1, 1:3 – 0:0)
Branky: 4. Hübl (Lukeš, Jareš), 14. Majdan (Frolík), 38. Jenáček (Jareš, Gula), 38. Hübl (Jareš), 60. Černý (Lukeš, Jareš), rozh. nájezd Jenáček – 20. Eberle (Látal), 33. Eberle (Látal), 42. Dragoun (Hovorka, Kalla), 43. Hluchý (Patera), 50. Látal (Eberle). Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3, navíc V. Hübl (Lit.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3122.

HC Plzeň 1929 – HC Oceláři Třinec 7:5 (1:1, 4:0, 2:4)
Branky: 19. Pletka (Duda, Kovář), 21. Pletka (Kovář, Kaberle), 23. Stránský (Heřman, Mrňa), 24. Straka, 36. Pletka (Duda, Kaberle), 55. Pletka (Duda, Kovář), 58. Straka (Kaberle) – 8. Varaďa (Bonk, Hrabal), 49. McGregor (Hrňa), 51. Orsava (Hampl, Hrabal), 54. Hampl (Ostřížek, Orsava), 59. Varaďa (Polanský, Novotný). Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 5181.