10:27 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Exšéf pražských strážníků míří na svobodu

PRAHA – Městský soud v Praze rozhodl o propuštění bývalého šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše z vazby. Potvrdil tak snahu Obvodního soudu pro Prahu 9 stíhat jej na svobodě. Proti tomuto rozhodnutí podal státní zástupce stížnost, městský soud ji ale v pondělí zamítl.

Ilustrační foto

Kotrouše zadržela policie  údajně přímo s úplatkem ve výši několika set tisíc korun loni 25. listopadu ve služebním autě v okolí pražské Jižní spojky. Zatkla jej krátce poté, co zadokumentovala předávku peněz, které obviněný převzal za přidělení několikamilionového kontraktu na poskytování služeb městské policii. Kotrouš podle Lidových novin (LN) žádal úplatek ve výši 1,5 milionu korun. Podmiňoval tím prý další spolupráci s autoservisem Jíša, který se od roku 2005 stará o auta strážníků a který každoročně dostával od městské policie zakázky za přibližně 30 milionů korun.

Kotrouš byl po zatčení přeřazen na místo strážníka a byl postaven mimo službu. Plat proto podle dřívějšího vyjádření primátora Bohuslava Svobody (ODS) nepobírá. Město zatím nevyhlásilo výběrové řízení na nového ředitele, vedením městské policie je pověřen náměstek Ludvík Klema.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Pavel Koller

Zdroj fotografie: Archiv ROL.CZ

Filed in: Česko

Comments are closed.