7:53 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Na majetek Prahy je uvalena exekuce

PRAHA – Budova Staroměstské radnice, Průmyslový palác na pražském výstavišti nebo Karlův most. To jsou některé z objektů, kterých se týká exekuce, kterou na majetek města Prahy uvalil soud. Podle informací televize Nova to vyplývá z výpisu katastru nemovitostí.

Server idnes.cz hovoří také o tom, že obstaveny jsou i Václavské nebo Staroměstské náměstí.
Podle mluvčí města Terezy Krásenské magistrát zatím neví, čeho se exekuce týká, protože byla uvalena až v pátek odpoledne. Informace tak město získá až v pondělí.

Krásenská dále pro TV Nova uvedla, že zápisy v katastru nemovitostí radnice kontroluje každý pracovní den ráno, proto se o páteční změně zatím nic nedozvěděla.

Obstaven je také Tančicí dům nebo Prašná brána

Podle idnes.cz je na stránkách Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního u parcelních a popisných čísel obstaveného majetku  poznámka „Nařízení exekuce“. Obstaven je kromě jiného majetku také například Tančící dům, budova nové radnice na Mariánském náměstí či Prašná brána.
“Další postup zatím nechceme předjímat, je nicméně pravděpodobné, že se magistrát proti rozhodnutí odvolá,” řekla TV Nova Krásenská.

Podobnou kauzu řešila Praha už loni, stejně na tom byly i Karlovy Vary. Město mělo na čas zablokován majetek kvůli tomu, že rok a půl nepodalo informace ze stavebního úřadu jistému Tomáši Pecinovi.

Zdroj foto: flickr.com

Filed in: Česko, Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.