2:04 am - Úterý Říjen 16, 2018

Místopředsedou Evropského parlamentu je Oldřich Vlasák

BRUSEL –  Evropský parlament dnes zvolil svým místopředsedou Oldřicha Vlasáka (ODS). Politik na post kandidoval jako jediný zástupce své skupiny Evropští konzervativci a reformisté.

Vlasák se stal jediným Čechem, který bude příští dva a půl roku v předsednictvu sněmovny. Informuje o tom na svých stránkách ODS.

Oldřich Vlasák získal ve volbě 223 hlasů. „Vzhledem k tomu, že jsem byl kandidátem středně velké frakce s 53 poslanci, považuji volební výsledek za obrovský úspěch a závazek do budoucna,“ prohlásil Vlasák po svém zvolení.

„Své zvolení beru také jako jisté ocenění mé dlouholeté práce na úrovni výborů nebo pracovní skupiny pro rozvoj měst,“ dodal bývalý primátor Hradce Králové a předseda Svazu měst a obcí ČR.

Evropský parlament má nové vedení

Společně s Vlasákem bylo zvoleno ještě dalších třináct místopředsedů.

Včera proběhla volba nového předsedy Evropského parlamentu, kterým se stal Němec Martin Schulz. Ten ve funkci nahradil Poláka Jerzyho Buzka. Šestapadesátiletý německý socialista s převahou vyhrál hned v prvním kole, kdy se pro jeho zvolení vyslovilo 387 ze 670 hlasujících europoslanců.

Zdroj fotografie: http://www.vlasak.eu

Související:

Filed in: Česko, Evropa

Comments are closed.