8:44 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Miliarda putuje na Ostravsko. Vzniknou cyklostezky, knihovna, kino

OSTRAVSKO – Nové cyklostezky, dopravní stavby, nová kulturní a sportovní zařízeni – vše v celkové hodnotě za více než miliardu korun vzniknou díky evropským dotacím i letos v Moravskoslezském regionu.

Podle Mariana Lebiedzika, místopředsedy Regionální rady Moravskoslezsko a náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje nejvíce novinek vznikne na Opavsku.

„Na jaře by měla být zprovozněna cyklostezka Slezská magistrála mezi Krnovem, Opavou a Velkými Hošticemi. V květnu se po rekonstrukci otevře výstavní budova Slezského zemského muzea s interaktivní expozicí Slezsko. Chystá se taky plné zprovoznění rozšířeného golfového areálu v Kravařích. Do konce roku by měl být hotový jižní obchvat Opavy. Největší evropská investice na Opavsku odlehčí dopravě v centru města a dá lidem bezpečnější a plynulejší cestování,“ uvedl Lebiedzik, který na opavské aktivity počítá s evropskou dotací ve výši 376 milionů korun.

Havířov bude mít knihovnu, kino a cyklostezku

V únoru se podle jeho slov otevře nová budova Městské knihovny v Havířově, o pár měsíců později místní Kino Centrum. „Do konce roku bude hotová cyklostezka mezi Vratimovem a Sviadnovem. Jde o další z úseků, který má postupně na kole propojit Ostravu a Beskydy. Poslední etapa ukončí dvacet let trvající rekonstrukci Piaristického kláštera v Příboře i s jeho největším klenotem – refektářem. Jednou z událostí roku na Karvinsku bude otevření GolfParku Darkov, který přiblíží golf dětem i širší veřejnosti a promění tvář poddolované krajiny. Pět nových vlaků vyjede na trať mezi Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem,“ informoval RegionOnline.cz Lebiedzik.

Dalšími důležitými objekty financovanými z evropských peněz je centrum odlehčovacích služeb a stacionář ve Frýdku-Místku, které by se mělo otevírat v březnu letošního roku a stavba nového komunitního centra v Ostravě-Hulvákách. S jeho uvedením do provozu se počítá letos v prosinci.

Zdroj fotografie: sxc.hu

Filed in: Česko, Moravskoslezský kraj

Comments are closed.