2:06 am - Neděle Říjen 21, 2018

Na jihu Čech otestují provoz regionálních vlaků

ČEKÉ BUDĚJOVICE – Zkušební provoz regionálních vlaků požadovaných obcemi a veřejností se uskuteční v březnu. ROL.CZ o tom ve čtvrtek informovala mluvčí kraje Kateřina Koželuhová.

Koordinátor veřejné dopravy v Jihočeském kraji (JIKORD) ve spolupráci s Krajským centrem osobní dopravy Českých drah připravil zkušební provoz regionálních vlaků nad rámec současného jízdního řádu. Vlaky budou zkušebně jezdit od 21. do 26. března.

„Cílem je ověřit, zda o tyto vlaky, které byly požadovány v rámci připomínek obcí a cestující veřejnosti, bude zájem,“ uvedla Koželuhová.

V kladném případě by uvedené spoje mohly být zavedeny v pracovních dnech od připravované změny jízdního řádu 10. června. Půjde o tratě České Budějovice – Kaplice – Rybník – Vyšší Brod klášter a zpět, České Budějovice – Dívčice a zpět a dále v úseku Číčenice – České Budějovice a zpět. Na trati v úseku Horažďovice předměstí – Strakonice budou zavedené ve dnech 21.-23.3. a 26.-30.3. celkem čtyři osobní vlaky – ve směru do Strakonic s odjezdy z Horažďovic předměstí a zpět.

V uvedených vlacích budou platit běžné tarify a slevy Českých drah. Jízdní řády budou k dispozici na vývěskách ve všech dotčených stanicích a zastávkách, v pokladnách a informačních centrech Českých drah, na obecních úřadech, či na internetových stránkách www.jikord.cz.

Zdroj fotografie: cd.cz

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.