2:24 am - Úterý Říjen 16, 2018

Centrum umění DOX představí řešení zamrzlé evoluce

PRAHA – Nová část Centra současného umění DOX otevírá dne 1. února 2012 projekt Anastomosis. Co je anastomosis a jak si představuje řešení takzvané zamrzlé evoluce, představí návštěvníkům ateliér Petra Hájka a Jaroslava Hulína.

V prostorách centra DOX na ploše 900 m² budou představené trojrozměrné modely – výsledky dvouletého výzkumu ateliéru Petra Hájka a Jaroslava Hulína. Výzkum proběhl v rámci projektu LEA (Laboratoř Experimentální Architektury) na Fakultě Architektury pražské ČVUT.

Celkem 65 architektonických návrhů má prezentovat možná řešení problémů některých městských čtvrtí, jenž jsou z urbanistického a infrastrukturního hlediska pevně uzavřené.

Autoři tento jev pojmenovávají jako zamrzlá evoluce. Pro potřeby projektu byly vybrané čtyři městské lokality, které podle autorů vykazují různé problémy. Tyto lokality není třeba komplexně přestavovat, ale pouze ozdravovat pomocí významných propojení – anastomosis. Termín je převzatý z biologie, kde definuje propojení dvou systémů v těle. Pokud zanikne, tkáně a orgány odumřou.

Zdroj: dox.cz, anastomosis.cz
Zdroj fotografie: dox.cz

Filed in: Výtvarné umění

Comments are closed.