5:57 pm - Sobota Prosinec 15, 2018

První česká klinika čínské medicíny v Mnichovicích

PRAHA/MNICHOVICE – V Mnichovicích u Prahy byla nedávno otevřena první česká klinika čínské medicíny. Je vhodná pouze jako doplněk ke klasické léčbě a není to navíc žádná láce. Hodina léčení tam vyjde na sedm set korun.

Alena Knapová

Alena Knapová založila čínskou kliniku v Česku

„Kvůli špatným stravovacím návykům jsem měl potíže se zažíváním, horší jaterní testy, vysoký krevní tlak nebo nadváhu. Podceňoval jsem to, až jsem asi před měsícem dostal tak silný astmatický záchvat, že moje průdušky fungovaly jen na patnáct procent,“ uvedl podnikatel Zdeněk Vávra. Jeho obchodní partner mu poradil, ať zkusí alternativní kliniku jeho manželky. Učinil tak. Zajel do Mnichovic u Prahy, kde Alena Knapová, která za tímto účelem absolvovala čtyřměsíční kurs v Pekingu, otevřela rehabilitační relaxační zařízení ČCHI Clinic.

Od jater k astmatu

„Nejprve jsem tomu moc nevěřil, ale hned po první terapii se mi značně ulevilo. Paní Knapová okamžitě odhalila můj největší problém – játra,“ řekl Vávra.

Terapeutka dodala, že několik prvních terapií proto směrovala právě k játrům, následné pak k astmatu. Ve své alternativní miniklinice má kromě místnosti určené pro terapie také pyramidový meditační prostor v podkroví. K dispozici jsou tři pokoje pro případné ubytování a několik lůžek, venku je bazén.

Terapie spočívají v dotecích a promačkávání akupunkturních bodů, jehličky při nich ale nepoužívají. K dostání jsou i nejrůznější bylinné směsi a bobulky. Terapie mají být především doplňkem ke klasické medicíně, vhodné jsou podle Knapové při léčbě těžko léčených chronických chorob: kromě astmatu a různých alergií třeba i při poruchách krevního oběhu, problémech se střevy, cévami nebo třeba žaludku.

Sedm stovek za hodinu

Terapie si ale každý musí sám zaplatit, pojišťovny na ně nepřispívají, protože čínská tradiční medicína není v České republice postavena na roveň medicíny klasické. „Za hodinovou terapii si beru sedm set korun,“ říká Knapová. S tím, že první hodina je vždy věnována diagnostice toho, co dotyčnému vlastně je. Poté se každý může rozhodnout, zda chce, nebo nechce pokračovat. Někdy je podle terapeutky ze začátku zapotřebí jezdit do Mnichovic denně na hodinové terapie. To dost propráší peněženku, ke konci se pak četnost návštěv zúží třeba na jednu hodinu za deset dnů.

Zdroj foto: www.cchi.cz/clinic/

Filed in: Česko, Zdraví

Comments are closed.