7:06 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Do ulic vyrazí padesát tisíc koledníků

ČESKO – I když svátek Tří králů připadá na 6. ledna, tradiční Tříkrálová sbírka, kterou už dvanáctým rokem organizuje Charita České republiky, se rozběhla už od prvního lednového dne a potrvá do 14. ledna. Jedná se o největší celostátní dobročinnou kampaň, které se účastní přes padesát tisíc koledníků v celé republice.

 Skupinky koledníků v kostýmech a se zapečetěnými pokladničkami vyrazili do ulic. Vybrané peníze pak poputují na sociální služby a humanitární pomoc lidem v nouzi.

Například v Českém Těšíně zapečetili 195 pokladniček. Jako poděkování chystají promítání filmu, a to na 25. ledna v Českém Těšíně, Karviné a v Těrlicku.

Nejštědřejší jsou lidé v olomoucké diecézi

Poprvé se Tříkrálová sbírka uskutečnila v roce 2000. Tehdy se v celé republice vybralo 8,4 milionů korun. V následujícím roce to bylo už téměř 32 milionů a každým rokem  částka narůstala. V roce 2010 lidé dali koledníkům do pokladniček 68,7 milionů korun. Celkem se v Česku za první desetiletku sbírky shromáždilo téměř 534 milionů korun. Nejštědřejší byli přitom lidé v diecézi Olomouc, kde se za deset let vybralo 168 milionů korun, a v diecézi Brno, kde do pokladniček naházeli přes 116 milionů korun. Nejméně přispívali lidé v diecézi České Budějovice. Tam za deset let vybrali 21,8 milionů korun.

Foto: www.charita.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.