2:48 am - Sobota Říjen 20, 2018

KOMENTÁŘ: Diskvalifikace Schlierenzauera? Jediný možný scénář

Když se ve druhém kole závodu v letech na lyžích spouštěl z nájezdu mamutu v Kulmu rakouský miláček Gregor Schlierenzauer nejeden fanoušek si mohl ukroutit hlavu. A sám pro sebe se ptát: jak tohle skončí?

Gregor Schlierenzauer

Dvaadvacetiletý fenomén současných skoků na lyžích se v nedělním odpoledni vznesl nad téměř padesát tisíc fanoušků v kombinéze, která jasně odporovala pravidlům, a také byl následně ze závodu vyloučen. Proč? Schlierenzauerovi se před finálovým skokem druhého závodu v letech v Bad Mitterndorfu zničil zip u zapínání kombinézy.

Malicherný problém, se kterým má zkušenosti každý smrtelník. Jenže ne tak pro Schlierenzauera. „Na výměnu bylo už příliš pozdě,“ povzdechl si mladík při rozhovoru pro své stránky. Technici ve spolupráci se zkušebním skokanem mu kombinézu alespoň pospojovali spínacími špendlíky a přelepili páskou.

A poté hurá dolů. Schlierenzauer doletěl na značku 186 metrů (druhý nejdelší skok druhého kola), jenže ve vzduchu vypadal jak nafouknutý balón a ne jak hubený skokan hlídající si BMI index napěchovaný v kombinéze střižené na míru a podle nejpřísnějších pravidel.

Verdikt komise byl nekompromisní

Také hned po skoku zamířil do kontrolní kabiny, aby si za pár minut s celým světem vyslechl verdikt kontrolní komise: diskvalifikace. Každý si v té chvíli musel oddechnout. Schlierenzauer a rakouský tým proto, že to mladý skokan vůbec přežil, skákat v de facto rozepnuté kombinéze bylo nejen neregulérní ale také nebezpečné.

Všichni ostatní pak proto, že konečně došlo i na Rakušany. Během Turné jim jury „nenápadně“ několikrát pomohla a především Ito či Stoch mohou ještě nyní cítit oprávněně křivdu. Pokud by „Schlierimu“ prošla i lepenková show, už by těžko FIS (Mezinárodní lyžařská federace) někomu vysvětlovala, že všichni jsou si rovni, ale někteří rovnější.

Podívejte se na video:

[youtube ygLQPQrIII4 590 320]

Zdroj fotografie: repro Youtube.com

Filed in: Zimní sporty

Comments are closed.