5:10 am - Pátek Říjen 19, 2018

Devět stovek policistů bude zajišťovat bezpečnost při pohřbu Václava Havla

Praha/ Devět stovek policistů bude zajišťovat bezpečnost a dohlížet na veřejný pořádek v ulicích Prahy při zítřejším státním pohřbu bývalého prezidenta Václava Havla.

Kromě pražských policistů budou na veřejný pořádek v ulicích dohlížet i strážníci Městské policie hlavního města Prahy. Informovaly o tom v tiskové zprávě Veronika Hodačová a Andrea Zoulová z policie České republiky.

„Na bezpečnostní opatření jsou navázána dopravní omezení. Ta byla připravována v součinnosti s Magistrátem hlavního města Prahy a Dopravním podnikem. Již v současné době platí v bezprostředním okolí Pražského hradu zákazy zastavení, a to od Pohořelce k Pražskému hradu a na Opyši,“ uvedly.

Hradčanské náměstí bude pro veřejnost v průběhu zítřejšího dne přístupné od Kanovnické a Nerudovy ulice. „Upozorňujeme, že Zámecké schody budou ve své horní části pro veřejnost uzavřeny. Hradčanské náměstí bude stejně jako ve středu rozděleno na dvě části, mezi kterými bude možné tentokrát přecházet,“ dodaly policistky.

S ohledem na očekávanou velkou účast veřejnosti na Hradčanském náměstí a jeho okolí lze v průběhu zítřejšího dne očekávat výraznější komplikace. Řidiči by měli určitě počítat se zdržením, případně se okolí Pražského hradu zcela vyhnout.

Dopravní omezení budou navázána také na zajišťování ochrany státníkům, kteří se zúčastní smutečního obřadu. V souvislosti s průjezdy zahraničních delegací je nutné počítat se zdržením mezi letištěm a Pražským hradem. Při průjezdu kolon s chráněnými osobami budou policisté krátkodobě zastavovat provoz.

Filed in: Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.