5:14 am - Pátek Říjen 19, 2018

Deset milionů v „drogách“. Kriminalisté odhalili pěstírnu konopí

 Pelhřimovsko/ Pětice cizinců ve velkém pěstovala a sušila konopí. Kriminalistům z Pelhřimova ve spolupráci s kriminalisty kraje Vysočina se podařilo koncem uplynulého týdne rozbít další dobře organizovanou skupinu pachatelů na úseku drogové kriminality.

V obci Rynárec na Pelhřimovsku zadrželi v pátek v budově bývalé základní školy pět cizinců, kteří zde ve velkém pěstovali konopí. Všechny muže kriminalisté zajistili za asistence policistů ze zásahové jednotky. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Všichni cizinci byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí jim až dvanáct let za mřížemi. Zatím je pětice ve vazbě.

Kriminalisté zjistili, že cizinci také zajišťovali každodenní chod pěstírny, kdy rostliny konopí přesazovali, zalévali, hnojili a obsluhovali elektrické zařízení pro svícení, větrání a vzduchotechniku. Část rostlin následně sklidili, usušili a zabalili do speciálních sáčků, které měly připraveny k odvozu.

Muži provozovali pěstírnu od srpna a vypěstovali zhruba 870 kusů rostlin ve výšce od devíti centimetrů do metru. Do speciální černé fólie zabalili celkem 26 kilogramů sušiny. Z toho dvacet kilogramů si pachatelé naložili do osobního auta, aby mohli drogy přepravit k další distribuci do Prahy. Jejich plány ale překazili svým zákrokem policisté.

Hodnota zajištěného konopí a věcí určených k jejich pěstování a zpracování činí asi deset milionů korun.

Filed in: Kraj Vysočina

Comments are closed.