5:14 am - Pátek Říjen 19, 2018

Po odklizení Itálie je čas na českou pomstu Srbům

KOMENTÁŘ – Povinnost splněna, čeští tenisté jsou ve čtvrtfinále Davisova poháru. Italové byli o víkendu pro rozjeté duo Berdych-Štěpánek snadným soustem. Ovšem 6. až 8. dubna to už bude jiná písnička, do Česka přijede výběr Srbska nejspíše i se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Tomáš Berdych

Italové sice od minulého týdne vyhlašovali, že nepřijeli do Ostravy jen za zábavou ve vyhlášené Stodolní ulici, ale že chtějí českým tenistům roli favorita znepříjemnit, zůstalo však jen u slov. Kdo viděl páteční dvouhry i sobotní čtyřhru jen těžko mohl pochybovat o triumfu party okolo nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila.

Jistě, Štěpánek v prvním pátečním souboji se Seppim bojoval pět setů, v klíčových okamžicích duelu měl ale navrch. Dominance Berdycha proti Bolellimu byla i přes drobná zaváhání ještě patrnější a o sobotní čtyřhře sám Štěpánek prohlásil, že byla asi nejsnadnější v daviscupové kariéře.

Neškodní Italové posloužili českému týmu spíše než k herní prověrce k otestování nového superrychlého povrchu, který podle všeho použije Navrátil i jako zbraň v dubnu proti Srbům. Ať již přijede soupeř se světovou jedničkou Novakem Djokovičem či bez něj. A přestože s tenisovým imperátorem současnosti by byli Srbové extrémně těžkým sokem, nejeden fanoušek si přeje, aby dorazil i rodák z Bělehradu.

Pomsta by byla dokonalá jen proti kompletnímu Srbsku

Jistě i vám zůstala ve vzpomínkách semifinálová bitva z roku 2010, kdy Djokovič v pátek nenastoupil kvůli (vymyšlenému?) zranění, aby pak fandil na střídačce bouřlivěji než italští tifosi při fotbale. V sobotu pak vyhrál čtyřhru a v neděli přifilmoval za nepříznivého stavu zranění kolene proti Berdychovi, vyburcoval domácí fanoušky a následně pro Srby získal rozhodující třetí bod.

K tomu přičtěte celkově nabubřelé a arogantní chování domácích a dostanete z toho směs, která zůstala v srdcích hráčů i fanoušků, kteří tehdy vážili cestu do Bělehradu, až dosud. A i když to Berdych a spol. nepřiznají, možnost po sportovní pomstě si čeští hráči (ať již nastoupí kdokoliv) do zápasu s Djokovičem určitě ponesou s sebou.

A s nimi i skvělí čeští fanoušci, kteří i v Ostravě předvedli, že dokáží připravit soupeřům bouřlivou atmosféru, která si v ničem nezadá s tou balkánskou. A pamětníci jistě dosud vzpomínají na fantastickou kulisu při záchranářském souboji o udržení se v elitní skupině Davis Cupu v roce 2007 v Praze proti Švýcarsku s Rogerem Federerem.

Ostatně také Federer byl v té době světovou jedničkou. Češi přesto uspěli po urputné bitvě 3:2 na zápasy. Nebylo by špatné po pěti letech zažít na stejném místě tenisové déja vu.

Zdroj foto: www.flickr.com/christianmesiano

Filed in: Sport, Tenis

Comments are closed.