10:25 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Dálnici D5 zatím policie neuzavře, přečerpávání chemikálie se daří

RUDNÁ – Přečerpávání vysoce nebezpečné chemikálie do náhradní cisterny na odpočívadle u Vráže se zatím daří bez problémů. Policisté proto zatím neuzavřou čtrnáctý kilometr dálnice D5 mezi Prahou a Berounem. Media Press Servis/ROL.CZ o tom informoval operační důstojník dálniční Policie v Rudné.

Poškozenou cisternu objevili ve čtvrtek policisté z dálničního oddělení Rudná při běžné kontrole. Zjistili unikající chemikálii a vozidlo odstavili. „Kamion stojí na čtrnáctém kilometru na dálničním odpočívadle ve směru na Prahu,“ sdělila Media Press Servis/ROL.CZ mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Do akce byli povolání hasiči, kteří hořlavý styren přečerpávají v protichemických oblecích.

Operační důstojník dálniční policie v Rudné Media Press Servis/ROL.CZ uvedl, že se náhradní cisterna již plní chemikálií. „Je to opravdu nebezpečné, ale zatím jde vše bez problémů. Možnost uzavření dálnice v obou směrech stále trvá. Je to varianta, pokud by došlo k náhlým komplikacím. Nechceme nikoho ohrozit,“ řekl policista, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Kdyby k problémům došlo, provoz bude odkloněný exitem na Vráž a na dálnici by se auta vrátila v Loděnicích. „Akce bude trvat pár hodin,“ upřesnil operační důstojník.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/Jaroslav Pešice
Zdroj fotografie: Policie ČR

Filed in: Česko, Regiony a obce, Středočeský kraj

Comments are closed.