5:11 am - Pátek Říjen 19, 2018

Ďáblova bible i největší světová sbírka stavebnice Merkur je v Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ –  Hned pět zajímavých výstav nabízí Městské muzeum v Ústí nad Orlicí.

Návštěvníci mohou zhlédnout výstavu geniální stavebnice Merkur ze sbírky Jiřího Mládka. Jeho sbírka je největší na světě. Na výstavě se seznámí s historií stavebnice. Součástí je i funkční kolejiště s vláčky a herna, kde si mohou vyzkoušet své schopnosti. Výstava je otevřená až do 4. března.

„Sladká výstava“ představuje čokoládu a další cukrovinky ze sbírek bratislavského Muzea obchodu. Potrvá také do 4. března, stejně jako výstavy „Kuchyň naší babičky“ a „Pohlednice a Betlémy“.

Jen do 15. ledna mohou návštěvníci Ústí nad Orlicí zhlédnout v Harnychově vilevýstavu „Codex gigas. Ďáblova bible“. Uvidí maketu největší  ručně psané knihy na světě. Kniha je dlouhá přes devět metrů, široká více než pět metrů a vysoká dvacet centimetrů. Váží pětasedmdesát kilogramů. Maketu bible zhotovil pan Fogler ze Žamberka. Knihu, která má 210 stran, vyráběl více než pět set hodin.

O Vánocích jsou výstavy otevřené ve dnech 25. a 26. prosince od půl druhé odpoledne do pěti hodin. Od 27. do 30. prosince je vstup do muzea od devíti dopoledne do půl dvanácté a potom od půl jedné do pěti hodin odpoledne. Na Nový rok, 1 . ledna, mohou lidé výstavy navštívit od půl druhé odpoledne do pěti hodin.

Zdroj fotografie: muzeum-uo.cz

Filed in: Královéhradecký kraj

Comments are closed.