4:06 pm - Pátek Říjen 19, 2018

Letos bude pokračovat stavba Vltavské cyklostezky od Týna nad Vltavou

TÝN NAD VLTAVOU – Další etapa Vltavské cyklostezky ve směru od Týna nad Vltavou do Litoradlic a dále do Purkarce bude pokračovat letos na jaře. ROL.CZ to řekl starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek (ODS).

Loni město vybudovalo téměř dvoukilometrový úsek z Týna až do části Břehy. Odtud bude stavba pokračovat letos v květnu.

„Na další etapu jsme získali téměř desetimilionovou dotaci z Evropské unie. Zájem o již vybudovanou první část k Břehům, byl veliký. Využívali jej nejenom cyklisté, ale i lidé na inline bruslích či pěší,“ uvedl starosta Šnorek.

Spojení trasy

Nyní by z Břehů měla stezka pokračovat do Litoradlic a následně do bývalé vorařské obce Purkarec, z které již vede cyklostezka až na Hlubokou. Ta se také nákladem přesahujícím 50 milionů korun stala jednou z nejdražších stezek v Česku. Z Hluboké nad Vltavou pak vede desetikilometrový úsek do Českých Budějovic.

Po dokončení celé trasy tak vznikne asi pětatřicet kilometrů dlouhá část České Budějovice – Týn nad Vltavou.

„Původně jsme měli dostat asi o tři miliony korun více, ale i tak věříme, že konečné náklady na budování úseku Břehy – Litoradlice se nám podaří snížit v rámci vyhlášení soutěže o zhotovitele,“ dodal vltavotýnský starosta Milan Šnorek (ODS).

Nadregionální význam

Celá trasa Budějovice – Týn by se měla stát součástí nadregionální Vltavské cyklistické cesty, která “kopíruje“ tok řeky Vltavy od pramene až po soutok s Labem. Vedena je z Kvildy směrem na Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka. Její délka je 450 kilometrů, z čehož necelých 300 kilometrů je na území Jihočeského kraje.

Zdroj fotografie: tnv.cz

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.