3:44 pm - Sobota Prosinec 11, 9604

Zraněného cyklistu z Opavska převážel do nemocnice vrtulník

OPAVA – K vážnému úrazu na Opavsku vyjížděla v sobotu v odpoledních hodinách záchranná služba. Agenturu Media Press Servis/ROL.CZ o tom v neděli informoval mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl s tím, že signál o pádu cyklisty v Stěbořicích dostali záchranáři před šestnáctou hodinou.

Na pomoc byly vyslány dvě posádky Záchranné zdravotnické služby ze stanoviště v Opavě – výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous. Postiženému však musel pomáhat také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Zasahující lékařka po svém příjezdu zjistila, že padesátiletý muž je v bezvědomí. Při pádu z kola utrpěl poranění hlavy a mozku.

“Postiženému musela lékařka zajistit dýchací cesty pomocí intubace a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci. Posádky zahájily nitrožilní podávání léků, přiložily krční límec a připravily pacienta k transportu do zdravotnického zařízení,” řekl Humpl.

Převoz do fakultní nemocnice

Letečtí záchranáři převzali muže na palubu vrtulníku a zajistili šetrnou přepravu do zdravotnického zařízení. Pacient byl krátce po půl páté předán do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Anna Vidiševská

Zdroj fotografie: Záchranáři Moravskoslezského kraje

Filed in: Moravskoslezský kraj, Opava, Regiony a obce

Comments are closed.