2:06 am - Úterý Říjen 16, 2018

ČSSD chce schůzi sněmovny kvůli zastavení eurodotací ve školství

PRAHA – Vyplácení dotace ve výši přibližně jedné miliardy a dvou set tisíc korun z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pozastavila českému ministerstvu školství Evropská komise. Sociální demokracie chce kvůli tomu svolat mimořádnou schůzi sněmovny.

Josef Dobeš

Evropská komise pozastavila vyplácení dotace na školství

„Dne 24. ledna 2012 jsem jako pověřená schvalující osoba rozhodl, že Vaší žádosti o průběžnou platbu ze dne 5. prosince 2011 nebude vyhověno a že platební lhůta je pozastavena,“ zveřejnil portál Česká pozice část depeše napsané generálním ředitelem Koosem Richellem z odboru Evropské komise pro zaměstnanost a sociální věci. Důvodem podle něj má být špatná kontrola toku peněz.

Příjemci dotací již ale finanční prostředky získaly od státu, který je měl dostat uhrazené právě od Evropské komise. Sociální demokracie chce kvůli pozastavení výplaty dotace během čtrnácti dnů  svolat mimořádnou schůzi sněmovny. Na páteční tiskové konferenci to uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Říkal jsem to už před půl rokem, uvedl Chládek

Stínový ministr školství ČSSD a senátor Marcel Chládek připomněl, že na problémy s čerpáním peněz z evropských fondů upozornil ministra školství Josefa Dobeše (VV) už před půl rokem, ten to ale podle Chládka bagatelizoval. Chládek jej proto vyzval k rezignaci.

Dobeš se nedávno nechal slyšet, že veškeré problémy s čerpáním peněz z eurofondů včas vyřeší. S tím, že pokud se mu to nepodaří, nevylučuje rezignaci na funkci ministra školství.

Zdroj fotografie: www.veciverejne.cz

Filed in: Česko, Politika

Comments are closed.