2:10 am - Úterý Říjen 16, 2018

ČSSD podporuje Agenturu pro sociální začleňování

PRAHA – Sociální demokracie plně podporuje Agenturu pro sociální začleňování, jejímž cílem je řešit dlouhodobé nesnáze v problémových lokalitách typu Šluknovska a pomáhat systematicky začleňovat sociálně vyloučené občany zpět do fungujících struktur společnosti. Sociální demokraté to uvádějí v tiskové zprávě zaslané RegionOnline.cz.

Michaela Marksová Tominová (vpravo)

M. Marksová Tominová (vpravo) podporuje agenturu pro sociální začleňování

„Odmítáme snahy komunálních politiků ze tří měst Šluknovska – Varnsdorfu, Rumburku a Šluknova, kteří na včerejším jednání s poslanci z bezpečnostního výboru Sněmovny prosazovali, aby vláda zrušila Agenturu pro sociální začleňování, neboť od začátku etnických třenic situaci vůbec nepomohla, i když se tak prezentuje,“ zaznělo v tisková zprávě. Dále uvedli, že její rozpočet by se měl využít jinak a že návrhy Agentury, jako je například vládou na podzim schválená Strategie boje proti sociálnímu vyloučení, jsou místy až absurdní,“ uvádí sociální demokraté v tiskové zprávě.

„Právě ona tři města, jejichž představitelé navrhují zrušení Agentury, se celá léta problematice sociálně vyloučených Romů vůbec nevěnovala, a pakliže ano, pak pouze z hlediska represe, s pomocí povolané státní policie,” uvedla v tiskové zprávě stínová ministryně pro lidská práva a rovné příležitosti Michaela Marksová Tominová.

Téma je citlivé pro obě strany, říká Marksová Tominová

„Problematika soužití sociálně vyloučených Romů s většinovou společností je náročná a jedná se o téma citlivé pro obě strany. Řešením je jedině dlouhodobá a systematická práce, která začíná už od malých dětí – je třeba je aktivně začleňovat do mateřských školek a později do běžných základních škol, pomáhat jim s doučováním, mládeži nabídnout zajímavé aktivity pro trávení volného času a dospělé zapojovat do práce v komunitě,“ uvedla Marksová Tominová.

„V České republice je řada měst, kde to funguje – o těch se ale bohužel z médií nedozvíme. Panu Johnovi ze strany Věci veřejné, který včera prohlásil, že ´mnohé věci ze Strategie jsou naivní, dané dobrou vůlí´, bych ráda vzkázala, že naivní a úplně mimo je on,“ doplnila Michaela Marksová Tominová v tiskové zprávě.

Zdroj fotografie: http://rovneprilezitosti.ecn.cz

Filed in: Press, TZ Politika

Comments are closed.