9:11 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

Costa Allegra směřuje k Seychelám, vleče ji tam rybářská loď

VICTORIA, SEYCHELLY – Výletní loď Costa Allegra patřící italské společnosti Costa Crociere, na níž v pondělí v Indickém oceánu u Seychel propukl požár, je vlečena k ostrovu Desroches v jihozápadní části tohoto souostroví. 

Costa Allegra

Costu Allegra zatím vleče francouzská rybářská loď, záhy by k ní měly ale dorazit i remorkéry vyslané ze Seychel. Až se dostane k ostrovu Desroches, pasažéři, kterých je přes 1000, z ní vystoupí a budou čekat na převoz na hlavní seychelský ostrov Mahé.

Na poškozeném plavidle nesvítí světlo a nouzový generátor, díky němuž udržuje spojení s okolním světem, „může každou chvíli selhat“, jak sdělila italská pobřežní stráž.
Požár na Allegře vypukl ve strojovně u generátorů. Posádka ho uhasila, nikdo kvůli němu nezahynul ani nebyl zraněn. Lodní motory byly poté vypnuty. Costa Allegra je ze stejné lodní třídy, do jaké patřila i Costa Concordia, jež se potopila v lednu i italského ostrova Giglio. Tato nehoda si vyžádala 32 obětí na lidských životech.

Nikomu nehrozí nebezpečí

Společnost Costa Crociere zdůrazňuje, že Allegra se drží bezpečně nad hladinou a že nikomu na ní nehrozí žádné nebezpečí. Příbuzní pasažérů a lodní posádky jsou přesto znepokojeni, protože v oblasti, v níž se Allegra nachází, operují somálští piráti.

Tato výletní loď vyplula v sobotu z Madagaskaru a na Seychely měla doplout v úterý. Pak by zamířila zpět do Středozemního moře a plula například do Alexandrie a Neapole.

Tato obří loď byla vyrobena v italských docích v roce 1992, je dlouhá 188 metrů, má osm palub a pasažéři mají k dispozici 399 kabin.

Společnost Costa Crociere zdůrazňuje, že nijak nezanedbala její údržbu, protože plavidlo prošlo v říjnu loňského roku pravidelnou provozní kontrolou v suchém doku.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Filed in: Afrika, Svět

Comments are closed.