10:25 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Chris Rea po dvou letech opět v Praze

PRAHA – Britský kytarista a zpěvák Chris Rea se opět chystá koncertovat v Praze, a to příští čtvrtek 23. února. Přijede představit své poslední album v rámci stejnojmenného koncertního turné Santo Spirito Tour 2012. Koncert se koná v pražském Kongresovém centru od 20 hodin.

Charismatický Angličan se po dvou letech vrací do České republiky a zahraje jak své starší oblíbené melodie, tak i písně z nového alba. Praha je další zastávkou z mnoha plánovaných koncertů po celé Evropě. Nejvíce koncertů odehraje ve Velké Británii a Německu, ale zavítá i do Francie, Rakouska nebo Nizozemska. Celou tour uzavře vystoupení v Londýnské Hammersmith Apollo 5. dubna.

Chris Rea nemá rád velké nablýskané show. Je pro něho daleko důležitější dát vyniknout hudbě samotné. Díky své virtuózní hře na kytaru a charakteristickému chraplavému hlasu nepotřebuje posluchače lákat na okázalé zvláštní efekty ani svůdné polonahé tanečnice v pozadí. I bez falešného pozlátka již dokázal prodat na třicet miliónů hudebních nosičů. Sám se ostatně vyhýbá obvyklým hvězdným skandálům a manýrám a žije si svůj spokojený rodinný život.

Nové album ve velkém stylu

Chris Rea vydal speciální limitovanou edici 3CD a 2DVD, která se prodává jako luxusní boxset nazvaný The Santo Spirito Project. Zájemci na něm najdou dva celovečerní filmy, které Rea osobně napsal a zrežíroval, spolu s jejich hudebním doprovodem na 2CD a novým albem Santo Spirito Blues. První film vypráví trochu surový příběh, který se týká býčích zápasů, a je doplněn o neoklasickou a španělskou cikánskou hudbu, druhý film se zabývá hledáním pravdy během putování po italské Florencii.

O písni Last Open Road z nové desky řekl: „V Last Open Road zpívám o tom, jak daleko se člověk může dostat, je-li alespoň trochu snílkem.“ To souvisí i s jeho vlastní hudební kariérou. Na rozdíl od mnohých muzikantů, kteří se hudbě věnovali od mládí, se Chris učil hrát na kytaru až ve 20 letech. A jak je vidět, pílí a talentem předčil mnohé hvězdy, které zhasly stejně rychle, jako vyšly. Jeho hudba propojuje prvky rocku a blues, i když poslední album má trochu popovější charakter díky novým hudebním aranžím.

Zdroj: chrisrea.com
Zdroj fotografie: flickr.com/Dutch Simba

Filed in: Hudba, Kultura

Comments are closed.