2:08 am - Úterý Říjen 16, 2018

Překvapivé závěry vyšetřování MI5: Charlie Chaplin prý není Brit!

LONDÝN – Nově odtajněné dokumenty Britské bezpečnostní služby přinesly překvapivé zjištění. Jeden z nejslavnějších herců historie Charlie Chaplin se možná nenarodil ve Velké Británii.

Samotné sledování slavného herce započalo v roce 1952, kdy se služba snažila prokázat, že Chaplin sympatizoval s komunistickou stranou. Dle vyjádření vyšetřovatelů byl prý jen lehce levicově orientovaný a nepředstavoval rizika pro bezpečnost státu. Z vyšetřování ale vyplynuly mnohem zajímavější skutečnosti.

Sám Chaplin vždy uváděl jako své rodiště Walworth v Londýně. V rámci vyšetřování ale nebyl nalezen jeho rodný list, který by tuto skutečnost potvrdil. „Vypadá to, že Chaplin se buď nenarodil ve Velké Británii, nebo byl jaké dítě veden pod jiným jménem,“ uvedl zástupce MI5.

Stejné výsledky přinesly také hledání rodného listu se jménem Israel Thornstein, kterým se herec prý tituloval před svou slavnou filmovou kariérou. Chaplinova minulost tak získává na tajemnosti a tak trochu nahrává jeho potenciálním komunistickým choutkám. Podle odvážných teorií se měl totiž narodit v Rusku.

Charlie Chaplin patří k nejslavnějším hercům dějin kinematografie. Proslavil se jak krátkými groteskami, tak celovečerními snímky Kid, Moderní doba nebo Diktátor, ve kterých vtipným a inteligentním přístupem kritizoval poměry tehdejší společnosti. V roce 1971 obdržel čestného Oscara.

Zdroj: www.bbc.co.uk
Zdroj fotografie: www.csfd.cz

Filed in: Aktuálně, Kultura

Comments are closed.