5:15 am - Pátek Říjen 19, 2018

Cesta na tajuplný ostrov 2 naštve příznivce Verna

RECENZE – Jules Verne je i v dnešní době oblíbeným autorem pro mnoho lidí vyhledávajících dobrodružství, a to jak na stránkách knih, tak ve skutečném životě. A přesně s tímto verneovským fenoménem si pohrává pokračování původní Cesty na tajuplný ostrov

Hrdina prvního dílu nám o nějaký ten rok zestárl, pod opatrovnictvím nevlastního otce (Dwayne Johnson) se ale stále vášnivě věnuje všemu, co je jen náznakem spojené s Julesem Vernem. Jednoho dne zachytí šifrovanou zprávu od svého dávno ztraceného dědečka, ve které je zakódována poloha legendárního tajuplného ostrova. Spolu s otcem se vydává na dobrodružnou výpravu za podivnými stvořeními, Atlantidou a dědečkem s tváří Michaela Caina.

Cesta na tajuplný ostrov 2 od prvních sekund cílí výhradně na dětské publikum. Rady do života jsou předkládány s kadencí těžkého kulometu, roztomilá nablblost a patetická povrchnost dávají jasně tušit, že tady se na realitu hrát nebude. Snímek je ale v tomto přístupu natolik konzistentní, že jindy záporné prvky působí úsměvným a svěžím dojmem.

 [youtube TTPrn3MMx2M 590 320]

Děj uhání kupředu, dobré vtipy střídají ty špatné, sympatická herecká sestava lecos zachrání, stejně tak jako agresivní využívaní 3D formátu. Film dává vzpomenout na to nejlepší z video „béček“ 90. let, kterým vévodil sympaťák Flynn Carsen.

Pokud se dokážete naladit na myšlenkovou úroveň desetiletého caparta, máte vyhráno. Změť barviček, pozitivní energie a upřímnosti si vás s tímto přístupem získá a po celou hodinu a půl nepustí ze svých spárů. Zarytým cynikům je vstup do kinosálu přísně zakázán. Výsledné hodnocení je tak poměrně kompromisní, milovníci dobrodružství si s klidem mohou přičíst deset bodíků k dobru.

Hodnocení: 60 %

Zdroj fotografie: www.csfd.cz

Filed in: Film a TV, Kultura

Comments are closed.