8:44 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Český výběr předvedl ve Švédsku rozporuplné výkony

KOMENTÁŘ – Češi se představili na třetím podniku Euro hockey tour (EHT) ve švédském Stockholmu. Na tamějších Oddset hockey games předvedli tři zcela odlišné výkony a obsadili druhou příčku. V celkovém pořadí EHT jsou na třetím místě, kde vystřídali Finy. Poslední turnaj seriálu se uskuteční 26. – 29. dubna v brněnské Kajot aréně.

Ilustrační foto

Česká reprezentace se uvedla překvapivým vítězstvím nad silným Švédskem. Nejdříve to vypadalo, že Švédové budou těmi, kdo zápas dotáhne do vítězného konce. Naši hokejisté ale ve třetí třetině zabrali a skóre vyrovnali na 1:1. Měli na to, aby zápas rozhodli v normální hrací době, ale to se bohužel nestalo.

Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých se dvakrát představil Petr Nedvěd. Z prvního nájezdu se mu sice vstřelit branku nepovedlo, při druhém pokusu už se ale trefil. Skvělé zákroky předváděl také brankář Tomáš Pöpperle, díky kterému se našim podařilo získat dva cenné body, i přesto, že to zpočátku vypadalo na debakl.

Ten ale přišel v následujícím zápase s Finskem. Čechům se nedařilo, na co sáhli, a určitě se jen modlili, aby už byl konec. Naši hokejisté nezvládli vstup do utkání a po první třetině prohrávali už 0:3. Poté se už nevzchopili a branky do sítě Pöpperleho a posléze Jakuba Kováře stále přibývaly. Jejich počet se zastavil až na smolné sedmičce.

Po historické porážce překvapivá výhra

V každém ohledu byli svěřenci trenéra Hadamczika horším týmem a prohráli zaslouženě. Takový nářez ale český tým dlouho nezažil. V historii samostatného českého hokeje už české mužstvo zažilo spoustu porážek, ale takovou, kde by činil gólový rozdíl sedm branek, nikoli.

Češi měli před sebou ještě poslední zápas a všichni čekali, jak se k němu postaví. Jestli se po nakládačce od Finů zhroutí a od Rusů dostanou podobný příděl nebo jestli se oklepou a vrhnou se na sbornou, aby vylepšili svou pověst.

Naštěstí platila varianta číslo dvě. Češi na Rusy vlétli a jednoznačně je přehráli. Hráli aktivně a odpovědně, zápas měli celou dobu pevně ve svých rukou a pod kontrolou. Napravili tak dojem z předchozího utkání a na Oddset Hockey Games končili vítězně. Obsadili tak druhou příčku, o které rozhodla i výhra Švédů nad Finskem, které i přes vysokou výhru nad českým výběrem skončilo na posledním místě.

Češi skončili nakonec třetí

Češi předvedli, suma sumárum, neutrální výkon proti Švédům, katastrofální hru proti Finům a parádní podívanou proti Rusku. Pokud naši reprezentanti předvedou něco podobného v dubnu, zdá se, že o infarktové zápasy by diváci v Brně neměli být ochuzeni.

Švédové se díky prvnímu místu na domácích hrách dostali i na první příčku průběžného pořadí EHT, kde vystřídali Rusy. Česko si zase vyměnilo pozici s Finskem a je na průběžném třetím místě. O konečném umístění v seriálu tak rozhodne poslední turnaj, který se uskuteční na konci dubna v Čechách.

Naváže zde český tým na loňský triumf? Na odpověď si budeme muset ještě chvíli počkat, ale vy se můžete už teď vyjádřit k šancím naší hokejové reprezentace.

Zdroj fotografie: flickr.com/Katie Stine

Související články:

http://www.regiononline.cz/2012/02/12/rusko-cesko-svedske-hry/
http://www.regiononline.cz/2012/02/11/cesko-finsko-hokej/
http://www.regiononline.cz/2012/02/09/hokejove-hry-cesko-svedsko/

Filed in: Hokej, Sport

Comments are closed.