5:30 am - Pátek Říjen 19, 2018

České basketbalistky si o OH zahrají s Argentinou a Novým Zélandem

ANKARA – České basketbalistky se v kvalifikaci o postup na Letní olympijské hry do Londýna utkají ve skupině B s Argentinou a Novým Zélandem. Kvalifikace se odehraje od 25. června do 1. července v turecké Ankaře.

Ilustrační foto

Dvanáct týmů je rozděleno do čtyř skupin a na olympiádu postoupí pět nejlepších z nich. Z každé skupiny postoupí dva nejlepší do čtvrtfinále a vítězové si zahrají olympijský turnaj. Poslední páté místo obsadí jeden ze čtyř neúspěčných čtvrtfinalistů. Ten si postup zajistí vyřazovacím způsobem.

Skupinu A tvoří tvoří Portoriko, Japonsko a domácí Turecko, skupina C zahrnuje Chorvatsko, Koreu a Mozambik, ve skupině D jsou pak Mali, Francie a Kanada. O složení kvalifikačních skupin rozhodl dnešní los v Ankaře, informace přinesl server fiba.com.

České reprezentantky se zúčastnily obou posledních olympijských her. V roce 2004 v Aténách vybojovaly páté místo, v roce 2008 v Pekingu braly sedmou příčku. Před čtyřmi lety musely projít kvalifikací, stejně jako ji budou muset odehrál letos.

Přímý postup na olympijský turnaj už mají zajištěný hráčky Angoly, Austrálie, Brazílie, Číny, Ruska, USA a pořádající Velké Británie.

Zdroj fotografie: flickr.com/jurvetson 

Filed in: LOH 2012, Míčové sporty, Sport

Comments are closed.