6:51 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Češi pojedou pohodlně na fotbal, řekla šéfka Sejmu

PRAHA – Čeští fanoušci fotbalu by se měli pohodlně dostat na Euro 2012, které se bude konat od 8. června do 1. července v Polsku a na Ukrajině. Investice do dálnice D47, vedoucí do Polska, totiž bude ukončena již před kláním. Po setkání s předsedkyní české sněmovny Miroslavou Němcovou to uvedla předsedkyně Sejmu Polské republiky Ewa Kopaczowa.

Miroslav Němcová, Ewa Kopaczowa

Předsedkyně české sněmovny a polského Sejmu se dohodly na spolupráci

Předsedkyně polského Sejmu Ewa Kopaczowa se v Praze setkala s předsedkyní české sněmovny Miroslavou Němcovou. „Paní předsedkyně bude přijata i prezidentem a ministrem zahraničí,“ uvedla po setkání Němcová. Dodala, že političky hovořily o budoucí spolupráci obou zemí v rámci Evropské unie i národních parlamentů. Hovořily o oblasti ekonomiky, sportu, dopravy, kultury nebo školství. Setkání se zúčastnili zákonodárci napříč politickým spektrem parlamentních komor Česka i Polska.

Žen je v politice málo, shodly se političky

Kopaczowa uvedla, že předsedkyně polského Sejmu a české sněmovny se budou vídat pravidelně, bude se jednat o systematickou spolupráci na úrovni parlamentních výborů i vedení zákonodárných sborů. „Vítám nabídku paní předsedkyně, která nám navrhla obdobu spolupráce, která už existuje s německým Bundestagem. Jednou za dva roky se setká vedení obou komor i výbory,“ řekla Němcová. Obě političky se brzy, při příležitosti předsednictví Polska v Radě EU, setkají ve Varšavě na konferenci zástupců evropských parlamentů.

Na dotaz polské novinářky, zda bude spolupráce jednodušší, když se jedná o dvě ženy, Kopaczowa odpověděla: „Žen je málo, v Evropě je nás asi šest předsedkyň parlamentů, snadněji se mezi sebou domluvíme.“ Němcová dodala, že političky se cítí dobře i ve společnosti mužů a nechtějí vytvářet separátní klub. „Je nás ale v politice málo, tak i z tohoto důvodu k sobě nacházíme více pochopení. Snažíme si vyjít maximálně vstříc,“ řekla Němcová. Svou polskou kolegyni ocenila mimo jiné za to, že se v minulosti – ve funkci ministryně zdravotnictví – jako jediná vypořádala s ptačí chřipkou.

Zdroj foto: RegionOnline.cz/ac

Filed in: Česko, Politika

Comments are closed.