7:51 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Ceny ropy v úvodu týdne oslabují

FOTO: Těžba ropy, Zdroj: MediafaxNEW YORK/LONDÝN – Hlavním důvodem poklesu světových cen ropy v úvodu týdne byl větší než očekávaný pokles německé průmyslové produkce. Oslabující cenu ropy mohly podle analytiků způsobit i jiné silné technické faktory.

„Ropa je relativně překoupená, krátkodobí investoři tak mohli uzavírat svoje dlouhé pozice, což by opět vyeskalovalo v pokles ceny ropy. Dnes se nestalo nic podstatného, co by mohlo mít na cenu ropy vliv,“ uvedl analytik finančních trhů společnosti Next Finance Martin Prokop.

Cena ropy typu Brent byla v pondělí krátce po 18:00 SEČ na úrovni 112,43 dolaru za barel. Oproti předchozímu závěru v New Yorku tak zlevňovala o 0,97 dolaru, tedy o 0,85 procenta. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu oproti předchozímu závěru v New Yorku oslabovala o 1,04 dolaru, tedy o 1,01 procenta, a stála 100,95 dolaru za barel.

Německá průmyslová výroba v listopadu loňského roku klesla po sezonním očištění meziměsíčně o 0,6 procenta, tedy o něco více, než se čekalo. Analytici, odhadovali pokles o 0,5 procenta po říjnovém růstu o 0,8 procenta.

Meziročně po očištění o počet pracovních dní průmyslová produkce v Německu vzrostla o 3,6 procenta při očekávaném růstu o rovná čtyři procenta. V říjnu rostla meziročně o 4,2 procenta.

„Z objednávek ve zpracovatelském průmyslu a stavebnictví vyplývá, že celková produkce bude v nadcházejících zimních měsících nadále utlumená,“ uvádí se v prohlášení německého ministerstva hospodářství.

Zdroj: Mediafax
Zdroj fotografie: Mediafax

Filed in: Svět

Comments are closed.