2:08 am - Neděle Říjen 21, 2018

Celníci našli v chebské tržnici padělky i drogy

CHEB – Padělky, plagiáty hudebních a filmových titulů, neznačené cigarety a omamné látky objevili celníci v chebské tržnici Dragoun. V úterý o tom ROL.CZ informoval mluvčí celní správy Pavel Polanka.

Celníci zkontrolovali dvacet vytipovaných objektů. „Ke vstupu do uzavřených prostor měli celníci soudní pověření a při prohlídkách využili služebního psa vycvičeného pro vyhledávání drog. V rámci zásahu jsme identifikovali šest objektů, které byly využívány pro zastřené skladování a distribuci nelegálního zboží a omamných látek,“ sdělil Polanka.

Tisíce CD a DVD

Při razii celníci objevili více než 4 600 hudebních a filmových titulů na CD a DVD, u nichž je zřejmé, že jde o pirátské nelegální kopie autorských děl zvukových a obrazových nosičů, přes 3 500 textilních výrobků, které svědčí o neoprávněném označení logy a symboly chráněných světových značek.

„Škoda způsobená majitelům autorských práv případným uvedením zboží do oběhu byla vyčíslena na 10,5 milionu korun,“ vypočetl Polanka.

Dále celníci našli bezmála 28 500 kusů cigaret, což je přibližně 142 kartonů, které neměly označení platnými tabákovými nálepkami, přes 90 gramů metamfetaminu a 719 gramů marihuany. Zda jde skutečně o tyto látky, ještě potvrdí rozbor.

Zdroj fotografie: Celní správa

Filed in: Karlovarský kraj

Comments are closed.