1:19 am - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Čech Růžička vyhrál pokerový šampionát v Rozvadově

ROZVADOV – Pokerovým mistrem Německa se v noci na úterý stal v King´s Casinu Royal v Rozvadově na Tachovsku šestadvacetiletý Vojtěch Růžička z Prahy. U finálového stolu, ke kterému v pondělí odpoledne zasedlo deset hráčů, porazil i vicemistra světa Martina Stazska. Pro agenturu Media Press/ROL.CZ to za organizátory turnaje uvedl Matyáš Poloch.

Finálová bitva trvala deset hodin a zasáhli do ní hned tři Češi. Vedle Růžičky a Stazska to byl ještě Petr Hlaváček. Z původních deseti hráčů zbyla krátce před 22. hodinou poslední šestice, ve které byli i všichni Češi. Ve 22.15 hodin v turnaji skončil Martin Stazsko, který si odnesl výhru 550 tisíc korun. O vítězi se pak rozhodlo několik minut po druhé hodině ranní.

„Vítěz hlavního turnaje German Championship of Poker (GCOP) inkasoval hlavní výhru ve výši tří milionů korun. Do hlavního turnaje mistrovství se přihlásilo 207 hráčů, kteří zaplatili startovné ve výši 62 500 korun. Garantované ceny činily 12,5 milionu korun a rozdělilo si je mezi sebe 27 nejlepších hráčů. Celkem mistrovstvím prošlo v 11 turnajích od středy minulého týdne kolem 900 hráčů,“ uvedl Poloch. V ostatních turnajích se platilo startovné 4 tisíce korun a 15 tisíc korun, nižší byly samozřejmě i výhry. Celkem se na mistrovství ve všech turnajích rozdělily výhry za více než 18 milionů korun.

Stazskův malý úspěch

Vítěz Vojtěch Růžička seděl při hře vedle Martina Stazska, kterého pak vyřadil. Pro Stazska to i tak bylo jeho nejlepší umístění v turnaji od loňského úspěchu na mistrovství světa v Las Vegas. Od té doby se zúčastnil jen dvou větších turnajů, kde bodoval na placených místech jen jednou. Více času mu zabraly rozhovory pro média, kterých od té doby poskytl nepočítaně. „Teď už je to lepší, dávám maximálně tři rozhovory týdně,“ uvedl Stazsko.

Stazskův přemožitel Růžička se ještě donedávna věnoval především on-line hraní pokeru, v němž se vypracoval na jednoho z nejlepších českých hráčů. Nyní začíná objíždět i klasické turnaje, na kterých se mu daří. Hraní pokeru se Růžička věnuje profesionálně.

Zdroj:Media Press Servis/ROL.CZ/ROL 4

Zdroj fotografie: David Vítek

Filed in: Česko, Sport

Comments are closed.