9:11 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

Budvar založil dceřinou společnost na Slovensku

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Budějovický Budvar se rozšiřuje i na Slovensko. U východních sousedů založil třetí zahraniční dceřinou společnost.

Budějovický Budvar - půlitrJedná se o společnost Budweiser Budvar SK, která se stala se výhradním importérem piva z produkce pivovaru na slovenský trh. Informoval o tom v pondělí PR manager Budvaru Petr Samec.

Podle něj bude úkolem nové společnosti se sídlem v Senci komplexní péče o další rozvoj obchodních aktivit na slovenském trhu.Dceřiná společnost má třináct zaměstnanců. Další pracovní místa vytvořila v přidružených službách jako je logistika, doprava a další.

Slovensko – důležitý trh

„Velmi si vážíme slovenských zákazníků a chceme jim nabídnout vyšší úroveň služeb a v budoucnu i širší sortiment piva. Reakce pivovaru na požadavky zákazníků a spotřebitelů i na aktuální vývoj slovenského trhu nyní bude rychlejší a efektivnější,“ řekla jednatelka Budweiser Budvar SK Jana Lehocká

Slovensko se v roce 2011 po Německu stalo druhým nejdůležitějším exportním teritoriem Budějovického Budvaru. Na celkovém exportu pivovaru se Slovensko loni podílelo třinácti procenty. Objem vývozu piva Budvar do této země činil 83 229 hektolitrů, což je o deset procent více než v roce 2010.

Dosavadními dvěma dceřinými společnostmi Budvaru jsou Budweiser Budvar Importgesellschaft (se sídlem v německém Erfurtu) a Budweiser Budvar U.K. (se sídlem v Londýně).

Zdroj fotografie: Budějovický Budvar

Filed in: Slovensko: Byznys, TZ Podnikání

Comments are closed.