1:36 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Pražské věže budou přístupné zdarma

PRAHA – Ve středu budou od 10 do 18 hodin zdarma otevřené Prašná brána, Staroměstská radniční věž, Malostranská mostecká věž, Staroměstská mostecká věž, věž kostela sv. Mikuláše na Malé Straně, Petřínská rozhledna a Zrcadlové bludiště. Na svých webových stránkách to oznámil pražský magistrát.

Věž Prašné brány v Praze

Unikátem jsou krovy Staroměstské mostecké věže ze 14. století, o nichž se říkalo, že shořely v době obléhání Prahy Švédy v roce 1648. Jak se nakonec ukázalo, krovy jsou původní. O nich pak bude 29. února od 18 hodin na Staroměstské mostecké věži hovořit tesař a restaurátor Petr Růžička.

Zajímavé historické informace představí Růžička, který na krovech pracoval a je i autorem historického jeřábu, který pomáhal při instalaci soch na věž. S projektantem Vítem Mlázovským realizovali také stavbu jeřábu při příležitosti výstavy Karel IV. – císař z Boží milosti. Podíleli se i na řadě mimopražských akcí spojených s historickými stavebními postupy.

Přes den budou trubači pražských věží koncertovat na všech objektech. Od 18 hodin se uskuteční koncert s výkladem skladeb v Gotické kapli na Staroměstské radnici. Koncert je pro všechny účastníky zdarma.

Zdroj fotografie: www.flicker.com

Filed in: Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.