2:57 am - Sobota Říjen 20, 2018

Na Brněnsku hořela výrobní hala, oheň byl vidět na kilometry daleko

POHOŘELICE – Rozsáhlý požár zachvátil v neděli odpoledne výrobní halu společnosti S.N.O.P. v Pohořelicích na Brněnsku. Plameny lidé viděli na kilometry daleko. Viděli je i řidiči na hlavním tahu Brno – Vídeň. Jak pro ROL.CZ uvedl operační důstojník hasičů, oheň se podařilo dostat pod kontrolu po třech hodinách.
K požáru haly francouzské firmy, která se zabývá výrobou výlisků do automobilů, vyjeli hasiči před šestnáctou hodinou. Velitel zásahu po zjištění situace rozhodl o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu.

Plameny vyšlehly krátce před 16. hodinou v přístavbě objektu. Dělníci tam právě pokládali lepenku a zřejmě si nepočínali opatrně.

Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek, k dispozici měli výškovou techniku. „Hořela střecha a vodu jsme naštěstí nemuseli vozit daleko, protože v areálu je požární nádrž,“ řekl operační důstojník hasičů. Upřesnil, že v místě je několik ohnisek požáru a hoří také uvnitř budovy.

Nikdo z hasičů ani zaměstnanců francouzské firmy není zraněný. Příčinou vzniku ohně může být podle operačního důstojníka hasičů technická závada kvůli stavebním pracem, které v hale probíhaly. Škody mohou dosahovat několika milionů korun.

Zdroj textu: MDPS/ROL/René Kekely

Zdroj fotografie: Hasici.cz

Filed in: Brno, Česko

Comments are closed.