6:46 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Boxer Konečný se utká o titul mistra světa s Bajsangurovem

PRAHA – Český boxer Lukáš Konečný se 10. března v ukrajinském městě Brovary utká o titul profesionálního mistra světa organizace WBO s Rusem Zaurbekem Basjangurovem. Informuje o tom organizační tým Konečného zápasu.

Ilustrační foto

Manažeři obou boxerů byli na termínu dohodnutí už dříve, ale smlouva byla definitivně podepsána až ve čtvrtek. Souboj se odehraje ve stotisícovém městě Brovary, které je od hlavního města Kyjeva vzdálené pouhých dvanáct kilometrů.

Třiatřicetiletý Konečný měl o titul mistra světa organizace WBO původně boxovoat už  v září minulého roku v Brně s s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem. Ten se ale ze zápasu kvůli zdravotním problémům omluvil vedením WBO byl sesazen z pozice světového šampiona.

Pás šampiona tak připadl Bajsangurovovi a prvním soupeřem se stane právě Konečný. Rodák z Brna je úřadujícím mistrem Evropy, ovšem proti šestadvacetiletému Rusovi ho nečeká nic snadného. Bajsangurov má v profiringu odboxováno 27 zápasů a poražen odešel pouze jednou, Konečný z padesáti klání prohrál tři souboje.

Zdroj fotografie: flickr.com/pixel0908

Filed in: Ostatní sporty, Sport

Comments are closed.