6:49 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Borgiové „ovládnou“ TV Barrandov

Praha- TV Barrandov začne už od začátku března letošního roku vysílat nový, dvanáctidílný koprodukční seriál Borgia. Intriky nechvalně proslulého italského rodu krvavých Borgiovců se natáčely i v České republice.

Hlavní roli papeže Alexandra VI., vlastním jménem Rodriga Borgii, kolem jehož rodiny se síť intrik a vražedných úkladů rozehrává, ztvárnil herec John Doman, známý především z detektivního seriálu The Wire. Jeho dceru Lukrezii si zahrála mladičká rusko-německá herečka Isolda Dychauková. V seriálu dostali role i čeští herci jako Jiří Mádl, Tereza Voříšková, Eva Jeníčková, Marek Vašut, Matěj Stropnický nebo Miroslav Táborský.

Televizní technika s filmovými parametry

Natáčení osudů slavného rodu probíhalo na Barrandově i dalších českých lokacích, třeba na zámku v Telči. „Na tento projekt vzpomínáme především s ohledem na rozsah stavby dekorací. Ať už se jednalo přímo o areál Barrandova nebo o unikátní exteriéry, jako byl třeba pražský Martinický palác,“ prohlásil pro Regionline.cz (ROL.CZ) Štěpán Červený, ředitel divize Dekorace, Barrandov Studio a. s.

Přestože seriál vznikal s televizní technikou a byl určen pro televizní obrazovky, vizuálním pojetím se z něj stal projekt s ryze filmovými parametry. Ať už šlo o detailní provedení jednotlivých dekorací či o práci s povrchy a barvami. Jen na kulisách strávili malíři přes šest tisíc hodin!

Sixtinská kaple v ateliéru

„Z mého pohledu byl nejzajímavější výzvou celého natáčení především termín na vyhotovení díla na našem exteriérovém pozemku. Během pouhých šesti týdnů se nám zde podařilo postavit věrnou kopii náměstí Sv. Petra v Římě z období přelomu čtrnáctého a patnáctého století,“ dodal pro Regionline.cz (ROL.CZ) Štěpán Červený.

Věrná kopie Sixtinské kaple byla zase vybudována na několik měsíců v ateliéru číslo 5. „Fascinuje mě, co čeští umělci a řemeslníci dokázali. V ateliérech vyrostl Řím a mám dokonce k dispozici vlastní Sixtinskou kapli. Všechno je jako opravdové,“ pochvaloval si zlaté české ručičky jeden z režisérů seriálu Oliver Hirschbiegel (Pád Třetí říše, Invaze).

Vizuální podobu příběhu Borgiovců bravurně zvládl kameraman Ousama Rawi, který se mimo jiné podílel i na jiném historickém seriálu Tudorovci. Seriál již vysílala francouzská televize Canal Plus a německá televize ZDF.

Zdroj: Studio Barrandov
Zdroj fotografie: Etic Films

 

Filed in: Aktuálně, Film a TV, Kultura

Comments are closed.