9:01 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Exploze bomby na tržnici v Pákistánu za sebou zanechala desítky mrtvých

FOTO: Výbuch, Zdroj: Mediafax.czDŽAMRÚD  – Bomba vybuchla na tržnici pákistánského města, kterým vede zásobovací trasa NATO. Při atentátu přišlo o život nejméně 35 lidí. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil.

Útočníci odpálili na dálku nálož umístěnou v zaparkované dodávce. Zatím není jasné, kdo byl terčem útoku. Jedná se o nejkrvavější útok v Pákistánu za poslední měsíce. Počet obětí se nejspíš zvýší.

Mezi mrtvými jsou tři policisté. Zraněné převezli do nemocnic v blízkých městech Džamrúdu a Péšaváru. „Celkový počet mrtvých je 35. Dalších 69 lidí bylo zraněno,“ řekl představitel města Džamrúd, kde nálož vybuchla.

Provincie Chajbar, kde město Džamrúd leží, je oblast se silným vlivem Talibanu, Al-Káidy a dalších islamistických skupin.

V červenci 2007 armáda vytlačila islamistické radikály z mešity v Islámábádu. Od té doby má vlna násilí v Pákistánu na kontě již přes 4700 obětí. Útoky islamistických ozbrojenců jsou namířené proti příslušníkům bezpečnostních jednotek.  Oběti jsou ale i mezi civilisty.

Zdroj: Mediafax
Zdroj fotografie: Mediafax

Filed in: Asie, Svět

Comments are closed.